1. Головна
  2. Оперативна інформація

На розширеній нараді у міського голови говорили про заходи цивільного захисту

На розширеній нараді у міського голови говорили про  заходи цивільного захисту

Детально про заходи цивільного захисту населення Луцької міської територіальної громади на розширеній нараді міського голови розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кирилюк.

 

Він наголосив, що Україна протистоїть російській агресії майже 8 років. Зараз відбувається чергове загострення воєнно-політичної обстановки з можливим масштабним вторгненням.

Наша область межує з Республікою Білорусь, де Збройні Сили цієї держави спільно з угрупуванням Збройних Сил Російської Федерації зараз проводять навчання “Союзна рішучість-2022”, у відповідь на своїй території Україна розпочала військові навчання “Заметіль-2022”. Місто Луцьк знаходиться у 150 кілометрах від білоруського кордону. Відсутність в місті військово-стратегічних та хімічно-небезпечних підприємств робить його непривабливим для нанесення противником упереджувальних, превентивних ракетних обстрілів та ударів.

 

Юрій Кирилюк зазначив, що розпорядженням міського голови затверджено План основних заходів цивільного захисту на 2022 рік, яким зокрема передбачено інформування населення про місця розташування захисних споруд, порядок їх заповнення. З метою навченості населення основам цивільного захисту Головне управління ДСНС в області із залученням викладачів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в області в різних районах міста працюють мобільні консультаційні пункти.

Крім того, усі бажаючі мешканці міста можуть пройти навчання по наданню домедичної допомоги потерпілим від надзвичайних ситуацій. Заняття проводитиме Волинський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф. 16 лютого такі навчання відбудуться в Палаці культури м.Луцька, 18 лютого в приміщенні Палацу учнівської молоді. Повна інформація про заходи є на сайті міської ради.

Для оповіщення населення у випадку загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф та в умовах війни застосовується попереджувальний сигнал: Увага всім! Даний сигнал подається включенням: електросирен, виробничих гудків та іншими сигналами.

Після подачі попереджувального сигналу необхідно увімкнути телевізійні, радіотрансляційні приймачі для прослуховування екстренного повідомлення органів цивільного захисту також обов'язково потрібно включити місцеву радіостанцію “Радіо Луцьк”.

У Луцькій міській територіальнїй громаді утворено робочу групу з обстеження фонду захисних споруд, підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення, куди ввійшли фахівці виконавчих органів міської ради, ДСНС, керівники житлово-комунальних підприємств та ОСББ.

 

Для укриття населення та працюючих існує фонд захисних споруд цивільного захисту.

Станом на сьогодні фонд захисних споруд складається зі 101 споруди, з них:

- сховищ - 61 шт.

- протирадіаційних укриттів - 40 шт.

Сховище це герметична споруда для захисту.

Протирадіаційне укриття — негерметична споруда для захисту від іонізуючого випромінювання.

Кількість захисних споруд:

- державної форми власності - 24 шт.

- комунальної форми власності - 40 шт.

- приватної форми власності - 37 шт.

Укриттю підлягають:

- у сховищах - працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання;

- у протирадіаційних укриттях - працівники суб’єктів господарювання та населення міста.

 

На жаль, наявних захисних споруд недостатньо для укриття всього населення нашого міста. Тому, у разі потреби, можна використовувати для укриття підвальні приміщення житлових будинків, особисті підвальні та інші приміщення, які можуть, в період воєнного стану, захистити від дії звичайних (бойових) засобів ураження (бомб, снарядів, куль).

"Починаючи з 2014 року працівниками відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення уже здійснювались перевірки підвальних приміщень багатоповерхових житлових будинків, навчальних і лікувальних закладів та проведені роботи з підготовки їх до використання у разі необхідності, уточнені вулиці, номера будинків, кількість квартир в них та площі підвальних приміщень з метою 100% укриття населення міста. Було перевірено 1375 житлових будинків, що дозволяє укритись даній кількості населення. Підвальні приміщення підтримуються в належному стані. Виготовлені та розміщені таблички захисних споруд і місць укриття населення та покажчики маршрутів руху до них", - наголосив Юрій Кирилюк.

Також він зазначив, що інформація щодо розташування захисних споруд міської територіальної громади розміщена на Єдиному державному Порталі відкритих даних, на Геопорталі Луцької міської територіальної громади та на офіційному сайті міської ради.

Отож, “Ситуація у державі напружена, але контрольована", – переконаний начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрій Кирилюк.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)