Начальник управління освіти Олег Гребенюк спростував інформацію щодо тиску на працівників ДНЗ
Сьогодні начальник управління освіти міської ради Олег Гребенюк зустрівся з працівниками ЗМІ, аби спростувати недостовірну інформацію, оприлюднену в одному з інтернет-видань. За його словами, у матеріалі “Луцьких вихователів залякують і змушують голосувати “правильно”” викладені безпідставні звинувачення щодо тиску міської влади на працівників дошкільних навчальних закладів, аби ті голосували за одного з кандидатів на міського голову.
“Я далекий від думки, щоб звинувачувати журналістів цього видання у некомпетентності стосовно публікації, яка була розміщена. Напевно, їх також ввели в оману цілеспрямовано. У матеріалі провакативні заяви, які підготовлені людьми, що дуже далекі від системи освіти і не розуміють елементарних речей”, - зазначив він.
Олег Гребенюк зупинився на окремих тезах статті, у яких видається одразу ж провакативність через неточності.
Він наголосив, що у статті йдеться про те, як до них у редакцію зателефонувала лучанка, яка, як зрозуміло з тексту, є працівником садочка. “Хочу зауважити, що жоден працівник не назве керівника ДНЗ директором. Люди, які працюють у цій системі, знають, що посада називається — завідувач дошкільного навчального закладу. І це є першою неточністю”, - зазначив начальник управління освіти.
Також у матеріалі, за його словами, робится висновок, що працівників садочків вмовляли голосувати так чи інакше. Заявляється, що їх збирали і примушували до голосування. “Це - неправда. Я заявляю, що останні декілька тижнів не проводилися збори завідувачів дошкільних навчальних закладів, директорів шкіл. Це робилося з метою дотримання толерантності і упередженості у їхньому виборі. Вони всі самодостатні особи і роблять вибір самостійно. Також не давалось ніяких вказівок щодо проведення зборів у навчальних закладах, адже це легко перевірити. Це все видумки”, - додав Олег Гребенюк.
Запевнив він присутніх й у тому, що жоден працівників освіти останнім часом не був звільнений за політичними мотивами. Олег Гребенюк не розуміє, чому у матеріалі заявляють, що люди побоюються звільнень, адже для цього підстав не було.
Начальник управління освіти звертає увагу журналістів й на те, що у статті зазначалося, що кореспондент “...зателефонувавши в управління освіти Луцької міської ради. Втім, очікувано, пояснень не отримав: працівники перенаправляли із відділу у відділ. Сказали дзвонити до директора, буцімто, це виключно його компетенція, але впродовж дня там ніхто слухавку не піднімав” і це теж не відповідає дійсності. За його словами, номер його робочого і мобільного телефонів відомі багатьом працівникам мас-медіа, і він може завірити, що жодних дзвінків не було.
Олег Гребенюк не розуміє, яким чином і хто міг відповідати журналістам. “Ще одна неточність — це те, що вказано мою посаду як директора. Усі працівники управління освіти знають, що вона зветься - начальник управління освіти”, - розповів він.
Також начальник управління освіти прокоментував інформацію про кошти, які зняті з працівників для проведення виборчої кампанії. “Це провокація і неправда. Жодних коштів не знімалося. Виникли певні труднощі з фінансуванням, але це проблеми не лише Луцька, але й всієї України. З 1 вересня відбулося підняття мінімальної заробітної плати і відповідно посадових окладів. Проте, постанова прийшла пізніше. Тому у жовтні було проведено перерахунок заробітної плати за вересень з метою її підвищення. Відповідно відбулося зменшення розміру індексації на суму зростання посадового окладу. Це все зроблено на виконання чинних нормативно-правових актів”, - зазначив Олег Гребенюк.
Крім того, за його словами, індексація виплачується при наявності коштів, тому вона не знімалася, ні заборонялася, просто виплачувалась, виходячи з наявних фінансових ресурсів. Повністю, запевнив він, вона буде виплачена на початку наступного тижня, і це робиться не з політичних мотивів, а на виконання законів.
Прокоментував Олег Гребенюк ще одни матеріал, який нещодавно оприлюднив цей же інтернет-ресурс. За його словами, у статті обговорювалося питання про можливість обрання завідувачів ДНЗ. “Ні ми, ні Уряд не заперечує на рахунок розгляду кандидатур директорів шкіл державної форми власності. Наступним кроком напевно буде й питання обрання керівників комунальних загальноосвітніх навчальних закладів. Це не є ініціатива якоїсь політичної сили, а Уряду України. Це питання подальшого розвитку”, - додав він.
Начальник управління освіти зауважив, що ініціатори статті посилаються на результати незалежного громадського моніторингу. “Мені цікаво рівень цього незалежного моніторингу. У матеріалі розповідається, що він засвідчив те, що більшість потреб ДНЗ забезпечується за кошти батьків, тоді як з державного бюджету кошти у вигляді освітніьої субвенції виділяються лише на погашення витрат за захищеними статтями, зокрема, заробітну плату і енергоносії. Проте, хочу зазначити, що садочки уже давно фінансуються виключно з місцевого бюджету, а не за рахунок освітньої субвенції. Що ж це за моніторинг такий некомпетентний”, - додав Олег Гребенюк.
Він наголосив, що жодного запиту щодо бюджетного фінансування в управління освіти не було подано. Олег Гребенюк не розуміє звідки взялася така інформація, з якої роблять такі дивні висновки.
Крім того, у статті звинувачують завідувачів ДНЗ у тому, що вони проводять збір коштів, не радячись з батьками, і останні не отримують фінансових звітів. “Хочу нагадати авторам, що керівники садочків не проводять звіти за використання батьківських коштів, а це обов'язок піклувальної ради. Батьківська громада звітує сама”, - наголосив начальник управління освіти.
Олег Гребенюк зауважив, що освітяни відкриті до співпраці і готові надавати необхідну документацію.
Також він закликав журналістів не реагувати на такі поспіхом підготовлені провокації, які пересипані некомпетентними помислами, неточностями і неправильностями, адже це свідчить про те, що факти даються людьми, які не працюють у системі освіти та далекі від розуміння освітніх проблем.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)