1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Нове життя старого міста”: У Луцьку- Міжнародна наукова конференція, присвячена відновленню історичних пам’яток Луцька та Любліна

“Нове життя старого міста”: У Луцьку- Міжнародна наукова конференція, присвячена відновленню історичних пам’яток Луцька та Любліна

Сьогодні у Луцьку розпочалася міжнародна науково-практична конференція “Досвід ревіталізації і промоції історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”, що відбувається у рамках проекту “Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», який фінансується Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Офіційне відкриття заходу відбулося за участі секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, директора Центру європейських проектів, доктора філософії Лєшека Буллера, консула Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марека Запура, директора департаменту неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштофа Лонтки.

 

Учасниками конференції стали представники Луцької міської ради, члени делегації з Адміністрації міста Люблін, представники Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку, Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, науковці, архітектори, експерти з України, Польщі та Білорусі.

 

Як зазначив на початку виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, цей проект є надзвичайно важливим для обох міст, адже Луцьк та Люблін — це не лише міста-партнери, їх об’єднує спільна історія, багата на різноманітні події. “Приємно, що у нашому місті, яке поєднує в собі багато культур та історичних сторінок, сьогодні обговорюють відновлення історичних пам’яток. Ми маємо що згадувати, маємо унікальні об’єкти, які потребують реставрації. Багато років у Луцьку спільно проживали представники багатьох культур - польської, чеської, німецької, єврейської, караїмської. Усі вони зробили наше місто надзвичайно креативним, колоритним. Питання відновлення історії сьогодні є надзвичайно актуальним. Заходи, спрямовані на ревіталізацію історико-культурних пам’яток відбуваються за підтримки Європейського союзу. Це один із кроків, який поглибить нашу співпрацю та допоможе здобути досвід наших польських партнерів.

 
 

Останнім часом приділяється чимало уваги для підвищення туристичної привабливості нашого міста, культурних та туристичних промоцій та інших заходів, які показують, що наші історичні пам'ятки є цікавими для туристів та гостей міста. Символічно, що ми відновлюємо саме ті історичні пам’ятки, які нас пов’язують. Це ті об’єкти, які після ревіталізації приваблюватимуть туристів та істориків. Реалізуючи його, ми відкриваємо ще одну сторінку нашої спільної історії. Щиро вдячні партнерам із Польщі за підтримку. Зараз ми працюємо й над реалізацією інших транскордонних проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”, - наголосив він, висловивши сподівання, що спільна робота польських та українських фахівців дасть тільки позитивний результат і піде на користь обом містам, і через деякий час громади Луцька та Любліна побачать оновлені історичні пам’ятки. Він побажав учасникам конференції цікавого обміну думок та нових відкриттів.

 

За словами директора Центру європейських проектів , доктора філософії Лєшека Буллєра, капіталовкладення та спільна робота над проектом, що пов’язаний з історією та культурою — це робота на перспективу, адже результати цієї роботи залишаться для наступних поколінь. Саме тому польські партнери завжди готові підтримувати подібні ініціативи, адже вони допомагають поглиблювати транскордонні зв’язки.

 

Від імені Генерального Консула Республіки Польща у Луцьку учасників конференції привітав консул Генерального Консульства Марек Запур. “Сподіваюся, що ця конференція стане гарним початком великих та ґрунтовних досліджень, які допоможуть відновити пам’ятки нашої спільної історії”, -акцентував він.

 
 

Кшиштоф Лонтка, директор департаменту неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін, зазначив, що цей проект - хороша нагода для України ще раз показати свою готовність до вступу в Євросоюз, через інструмент політики добросусідства. Окрім цього, він додав, що Луцьк показує найкращі показники щодо залучення грантових коштів та завдяки гарним результатам роботи профільних управлінь є надійним стратегічним партнером Любліна. “Ми бачимо, що туризм у наших містах розвивається. Ми готуємо спільне середовище, у якому будемо творити об’єкти, які відвідає велика кількість людей. Свого часу у Любліні стара частина міста також потребувала оновлення. Зараз цей район має чудову інфраструктуру і є одним із найбільш популярних серед туристів та місцевого населення. Сподіваємось, що завдяки нашій спільній роботі стара частина міста Луцька також стане його брендом”, - додав він.

 

Потому начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець презентувала присутнім основні заходи проекту “Нове життя старого міста: ревіталізація памяток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”. Проект із загальним бюджетом 1,676 млн євро, 1,034 млн євро з яких отримає місто Луцьк, передбачає відновлювальні роботи у вежі Чорторийських, де планують відкрити музей лицарства, відбудову фрагменту Окольного замку, реставрацію Монастиря Єзуїтів з підвалами в Луцьку, Готичної вежі у Любліні, архітектурні дослідження, проведення низки спільних польсько-українських заходів та інші заходи, спрямовані на збереження та покращення туристичної привабливості історико-культурних пам'яток обох міст.

 

Конференція триватиме протягом дня. Під час панельних дискусій буде представлено досягнення та інноваційні підходи у сфері ревіталізації та збереження пам’яток архітектури, їх промоції у туристичній галузі, обговорено можливості використання кращих практик під час майбутньої реставрації башти Чорторийських з оборонним муром, підвалів монастиря єзуїтів у Луцьку, Готичної вежі в Любліні.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)