Об'єднано підвали башти Чорторийських та єзуїтського колегіуму в Луцьку
Сьогодні міський голова Ігор Поліщук, начальники управлінь міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Вікторія Гомонець, туризму та промоції міста Катерина Теліпська, відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Олександр Котис оглянули хід реконструкції підземель вежі Чорторийських та колегіуму єзуїтів. Ці роботи відбуваються в рамках реалізації проєкту “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”.
Нещодавно тут було відкрито підвали башти Чорторийських та об'єднано з підземними галереями монастиря єзуїтів у єдиний комплекс. Це стало можливим завдяки проведенню розкопок засипаного ґрунтом 18-метрового коридору, що сполучає виявлені у травні 2020 року підвали башти Чорторийських з досі відомими галереями монастиря єзуїтів.
Роботи виконано з ініціативи та на замовлення Луцької міської ради. Реалізація непростого інженерного завдання потребувала тісної співпраці археологів та будівельників. Розчищення підземних приміщень вимагало встановлення страхувальних стійок та монтування масивних металевих балок після проходження кожних 50 см дистанції протяжністю 18 метрів.
“Це, без перебільшення, грандіозний проєкт з точки зору відновлення історико-культурної спадщини, з точки зору знаходження нових архітектурних особливостей нашого міста. Є перспектива рухатися далі, і, я переконаний, що наш обов’язок — відкрити повністю усі підземелля, адже сьогодні це є найбільші історичні підземелля в Україні. Ми можемо зробити цей об’єкт цікавим як для лучан, так і туристів”, - зазначив Ігор Поліщук.
Усього під час реставраційних робіт на вул. Кафедральній, 6 протягом 2020-2021 років відкрито близько 170 м2 нових історичних підвалів. У підземному комплексі загальною площею близько 700 м2 буде розташовано сучасний Музей-майстерню лицарства і середньовічних часів. Всі роботи і відкриття стали можливими завдяки проєкту “Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, а також 1 мільйону гривень дофінансування з місцевого бюджету для дослідження та збереження унікальних пам'яток.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)