Оформлення аліментів за взаємною згодою
Юстиція Волині продовжує надавати роз`яснення жителям області з правових питань. Сьогодні ми хочемо поговорити про оформлення аліментів за взаємною згодою. Сімейне законодавство визначає, що батьки зобов`язані матеріально утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але іноді батько або матір, після розірвання сім`ї, нехтує цим обов`язком. У цьому випадку той з батьків, що залишається проживати з дитиною, має вирішити проблему невиплати коштів. Зробити це можна двома шляхами — мирним та у судовому порядку. Зокрема, сьогодні ми поговоримо про мирний варіант вирішення цього питання.
Як оформити аліменти за взаємною згодою?
Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти. Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
Чи потрібно підписувати договір?
Такого обов’язку немає, однак батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплат. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
У яких випадках потрібно звертатись до суду?
У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Головного територіального управління юстиції у Волинській області за адресою: м. Луцьк, вул. Володимирська, 1; тел./факс (0332) 78-47-90. E-mail: info@vl.minjust.gov.ua
Головне територіальне управління юстиції у Волинській області