Оперативна інформація станом на 18 годину 7 березня
Вітаю,шановні лучани! Шановні жителі громади!
День у нашій громаді, слава Богу, завершується спокійно. Усі комунальні служби,організації,установи, що забезпечують поточну життєдіяльність міста, працювали і працюють у штатному режимі. Громадський транспорт працював у кількості 74 одиниць, з яких - 28 тролейбусів. Нагадую, що тролейбуси, поки що, у наші громаді ще курсують безкоштовно, тому всі категорії громадян можуть користуватися безкоштовним проїздом в наших тролейбусах.
Наступне про що я хотів би поговорити,- це про блокпости. Коли ми почали, зразу на наступну ніч після вторгнення Росії на територію України, будувати блокпости, то ми кожен блокпост разом з представниками поліції, разом з військовими, разом з територіальною обороною дуже виважено обговорювали, дуже детально підходили щодо того, як його правильно розмістити, щоб він виконував функцію і фортифікаційної споруди, і щоб він не критично заважав руху транспорту, який на сьогоднішній день курсує. Таким чином була створена система блокпостів по місту, навколо міста і так далі.
Були випадки коли люди створювали самостійно ці блокпости. І сьогодні ці блокпости залишаються. Такі блокпости просто гальмують рух транспорту, вони, на жаль, дуже сильно заважають. І сьогодні такі окремі блокпости можуть значно утруднити рух автобусів, які везуть людей з міст, що перебувають під обстрілами, вони можуть утруднювати рух гуманітарних вантажів, яких сьогодні ми потребуємо, вони можуть утруднити рух транспорту, що везе військову техніку.
Разом з тим, я вчора робив об’їзд таких блокпостів, і тих, на яких чергує територіальна оборона, і поліція, і інші правоохоронні органи, і тих, на яких чергують цивільні. Поруч нашої громади є блокпост на якому блоки поставлені в шаховому порядку, що значно утруднює рух транспорту. Натомість там ніхто не чергував, ніхто не перевіряв документи, тому не зрозуміло, яку функцію виконує цей блокпост. Більше того, оголені бетонні блоки, при потраплянні артилерійського снаряду в такий бетонний блок, вони розлітаються на сотні уламків і просто шматують усе у радіусі 50 метрів. Тому це є потенційно небезпечний об’єкт.
Я хочу сказати, що я вдячний усім людям, які долучаються до оборони міста, самооборони міста, але коли військовий стан, то повинен бути порядок. Усі блокпости мають будуватися за відповідною технологією, яка буде безпечною, яка буде максимально убезпечувати тих людей, які чергують на них, і тих, хто знаходиться поруч.
Більше того, сьогодні рухається, як я вже сказав, дуже багато транспорту і через такі, блокпости самовільні, значно подовжується час проходження того чи іншого відрізку дороги: в півтора, а то і в два рази, використовується більша кількість дорогоцінного бензину, який сьогодні є дорогий і є в дефіциті та інше.
Більше того, багато людей сьогодні мене запитують, хто має право перевіряти документи на блокпостах. Відповідаю, що перевіряти документи мають право територіальна оборона, Національна гвардія і представники правоохоронних органів, якщо вони мають відповідне службове посвідчення, що вони належать до того чи іншого правоохоронного органу. Цивільні особи, які самі себе наділили правом перевіряти документи і здійснювати огляд автомобілів, такого права не мають. Ця ситуація може призвести ще до одного наслідку. Люди напружені. Сьогодні ситуація складна і багато людей перебуває в такому стресовому стані. Тому , якщо не дай Боже завяжиться якийсь конфлікт, під час цієї перевірки, і в когось не витримає психіка, то можуть бути наслідки дуже погані, тому сьогодні потрібно наводити лад з блокпостами. Сьогодні тих постів , де чергує територіальна оборона, Національна гвардія, - їх є достатньо і в нашій громаді, і в області.
Наступне. Вибірково перевіряємо укриття. Я вимагаю, щоб в укриттях, тих, що належать до комунальної власності, наших, були наявні вода, сухофрукти, каре- мати, матраци, для того, щоб там можна було знаходитися.
Ставимо такі вимоги і до укриттів інших форм власності. Це державні установи і укриття приватної форми власності, це переважно заводи. Тому проводимо такі, скажемо, вибіркові перевірки час від часу для того, щоб перевіряти чи є все необхідне в наявності в тому чи іншому укритті.
Хочу також нагадати, що продовжує працювати наш центр допомоги територіальній обороні, допомоги ЗС України, біженцям, містам, які сьогодні приймають біженців. Відправляємо вантажі і в Київ, Київську область, Ірпінь. Сьогодні 5 тонн вантажу доставили в Дніпро тому, що там є дуже багато біженців, які перебувають з Харкова та інших міст, які сьогодні знаходяться під обстрілами.
Ми намагаємось максимально допомогти. Сьогодні маємо бути єдиними, маємо бути милосердними, для того, щоб допомагати тим людям, хто цього дійсно потребує. Хочу сказати про те, що з 24 лютого троє молодих хлопців, троє Героїв, загинуло на цій страшній війні. Кажуть, що Герої не вмирають, вони дійсно не вмирають у нашій пам’яті, у наших думках. Вони мають не вмирати і у наших вчинках, які ми маємо робити для того, щоб та справа, за яку вони віддали свої життя продовжувалася – це щаслива, успішна, розвинена наша країна. На жаль, вони вмирають,їхні тіла вмирають і вмирають вони за нас, за наше майбутнє, за те, щоб Україна перемогла.
Тому нашим завданням, після перемоги, буде працювати так, щоб та справа, за яку вони віддали своє життя - була завершена. Не втрачаємо духу, віримо у перемогу, віримо у Господа. Нехай Господь нам допоможе якнайшвидше пережити ці непрості часи і отримати перемогу.
Луцький міський голова Ігор Поліщук