Під час “круглого столу” вирішували питання сортування та переробки сміття
Питання організації переробки твердих побутових відходів та впровадження роздільної системи збирання сміття сьогодні обговорили під час “круглого столу” за участі першого заступника міського голови Григорія Недопада, директора департаменту житлово-комунального господарства Юрія Крася, голів навколишніх ОТГ, депутатів сільських та селищних рад. В обговоренні також взяли участь депутат обласної ради В’ячеслав Рубльов та радник голови облдержадміністрації Валерій Криворог.
Як зазначив на початку Григорій Недопад, згідно рішення виконкому від 21 березня 2018 року, з 1 червня 2018 року на полігон ТПВ у селі Брище не будуть прийматися невідстортовані відходи. “До нас звернулися представники навколишніх громад, які хочуть співпрацювати із Луцьком та не мають можливості побудувати власні полігони. Сума, яку платить Луцьк за користування полігоном у селі Брищі, є немалою, а у рамках співпраці із Княгининівською ОТГ ми маємо певні зобов’язання. На сесії обласної ради 31 травня розглядатимуть обласну Програму поводження із твердими побутовими відходами. Задля ефективного вирішення проблеми переробки відходів повинна бути консолідована співпраця, адже з кожним днем потужності Брищенського полігону знижуються”,- наголосив він, закликавши присутніх до діалогу.
Голова Підгайцівської ОТГ Юрій Семенюк зазначив, що проблема переробки сміття є спільною для багатьох громад, тому Підгайцівська ОТГ готова до співпраці із Луцьком та Княгининівською ОТГ, передбачивши у бюджеті кошти на придбання додаткових контейнерів для роздільного збору сміття.
Голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб розповіла, що зараз на Брищенському полігоні облаштовані майданчики, які сортують сміття на три фракції. Вона звернула увагу на необхідність грамотного поводження із невідсортованими відходами, аби їх не захоронювати, а утилізовувати, як це роблять у Європі. Також вона додала, що з 1 червня 2018 року на території Княгининівскої ОТГ чергуватимуть інспектори із благоустрою, аби сміття із навколишніх сіл не викидалося на їхній території.
У свою чергу, директор департаменту ЖКГ Юрій Крась наголосив, що у Луцьку з 1 червня буде посилено контроль над тим, щоб на територію міста не звозили сміття із навколишніх сіл. Найчастіше такі випадки трапляються в районі школи №13, на вулиці Дубнівській. Він закликав присутніх провести відповідні переговори із мешканцями сіл та представниками навколишніх ОТГ.
Підтримав ініціативу щодо спільної роботи міста Луцька із навколишніми громадами у питаннях переробки сміття й радник голови ОДА Валерій Криворог. За його словами, виконавча влада області також зацікавлена у покращенні екологічної ситуації на Волині, а роздільний збір та правильна переробка сміття - це одна з головних передумов екологічного добробуту, тому вони готові надати необхідну підтримку. Депутат обласної ради В’ячеслав Рубльов додав, що необхідно напрацювати єдину спільну позицію щодо вирішення цієї проблеми, адже у світі переробка твердих побутових відходів є прибутковою справою. Завтра це питання обговорять на засідання профільної комісії обласної ради.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)