1. Головна
  2. Оперативна інформація

Під час позачергового засідання 71-ї сесії депутати погодили межі історичних ареалів Луцька

Під час позачергового засідання 71-ї сесії депутати погодили межі історичних ареалів Луцька

Сьогодні відбулось пленарне засідання позачергової 71-ї сесії Луцької міської ради, під час якого депутати прийняли проєкт рішення “Про погодження меж історичних ареалів, які визначені в проєктно-вишукувальній документації “Історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів м. Луцька Волинської області”.

Начальник управління містобудування та архітектури Веніамін Туз розповів, що прийняття цього рішення необхідне для того, аби потрапити на Науково-методичну раду з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури, яка і буде розглядати питання затвердження Історико-архітектурного опорного плану. Також він представив депутатам проєктно-вишукувальну документацію, розроблену Українським державним інститутом культурної спадщини, згідно якої будуть затверджені межі історичних ареалів у Луцьку: “Старе місто” та “Заглушецьке передмістя”. Веніамін Туз додав, що для того, щоб скласти детальний історико-архітектурний опорний план, було проведено складний історичний аналіз, зібрані дані про усі історичні об’єкти у місті Луцьку. Ця наукова робота проходила протягом останніх 5 років.

До обговорення проєкту рішення долучився заступник начальника відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Петро Троневич. Він зазначив, що наразі Старе місто у Луцьку є частиною державного історико-культурного заповідника, а це означає заборону приватизації земельних ділянок, будівництва. Відтак інвестиції у цю частину міста відсутні, вона руйнується та занепадає. Історико-архітектурний опорний план замінить заповідник, та визначить зони охорони історичних об’єктів, ландшафту, зони обмеженої забудови, а також зони обмеження висотності забудови.

У свою чергу, заступник міського голови Костянтин Петрочук наголосив, що запропонований план було розроблено спеціалістами Українського державного інституту культурної спадщини з урахуванням чинного законодавства. Після його затвердження Міністерством культури, Історико-архітектурний опорний план знову буде представлений на розгляд сесії Луцької міської ради, після чого врешті набуде чинності.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)