1. Головна
  2. Оперативна інформація

Підбили підсумки акції "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства"

Підбили підсумки акції "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства"

З 25 листопада до 10 грудня в Україні тривала акція "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства". Щороку відзначаючи #16ДнівАктивізму, ми привертаємо увагу до необхідності мобілізувати зусилля задля побудови суспільства з нульовою толерантністю до будь-яких проявів гендерно зумовленого насильства.

 

У період акції в Луцькій громаді було проведено ряд інформаційних заходів. Зокрема за сприяння міського голови Ігоря Поліщука та особистої участі заступника міського голови Ірини Чебелюк 26 листопада відбувся забіг солідарності «Acting For Survivors».

 

Метою забігу було проявити солідарність із постраждалими від насильства, а також - заохотити кожного та кожну турбуватись про своє ментальне й фізичне здоров’я.

Понад 3 500 людей у 12 містах України та в місті Чикого доєдналися до забігу «Acting for survivors» на підтримку міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»!

 

Захід відбувся за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за підтримки ООН та ГО «UA Experts», організований управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення.

 

Протягом цього періоду в Луцьку було проведено низку заходів, що спрямовані на зміцнення нульової толерантності щодо насильства:

покази вистав «За дверима» та «На гачку» форум-театру #про_ТИ_дія;

активність «Кроки до допомоги». За допомогою QR-кодів на спеціальних табличках учасники та учасниці могли ознайомитись з історією, дізнатись про види та прояви насильства, а також – про контакти допомоги, що доступні у громаді;

тренінги, «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти», «Домашнє насильство та його форми»; «Домашнє насильство НЕ приватна справа», «Особливості працевлаштування жінок постраждалих від гендерно зумовленого насильства»;

настільну гру «Криголами», в якій взяли участь студенти юристи;

акції «Синя стрічка - проти насильства над дітьми» та «Біла стрічка - проти насильства над жінками».

 
 

Протягом цих 16 днів в межах акції вдалося консолідувати різні організації та установи, спільноти, медіа, аби нагадати суспільству про проблему гендерно зумовленого насильства та сказати «ні» будь-яким його проявам.

 
 
 

 

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради