1. Головна
  2. Оперативна інформація

Підбили підсумок роботи комунальної галузі охорони здоров'я у 2021 році

Підбили підсумок роботи комунальної галузі охорони здоров'я у 2021 році

Як відомо, з 1 січня 2021 року до переліку медичних об'єктів Луцької територіальної громади доєдналася мережа амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та ряд фельдшерсько-акушерських пунктів. Враховуючи, що заклади охорони здоров’я приєднаних ОТГ не мали статусів юридичних осіб, комунальними центрами первинної медичної допомоги було проведено відповідні організаційні заходи: йдеться про працевлаштування працівників, виплату їм заробітної плати, переоформлення установчих документів.

 
 
 

Так згідно з рішенням міської ради від квітня минулого року були реорганізовані комунальні центри первинної медичної допомоги шляхом приєднання до комунального підприємства «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади». Створено нову юридичну особу - комунальне підприємство «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади», шляхом виділу з КП «Луцький центр первинної медичної допомоги».

 
 

Позитивні результати таких змін не забарилися, - розповів на колегії начальник управління охорони здоров'я Луцької міської ради Володимир Лотвін. Передусім, мова про стандартизацію «маршруту пацієнта», створення єдиного дієвого медичного простору з можливістю отримання лікарями повної інформації про здоров’я пацієнта, підвищення ефективності використання медобладнання на всіх рівнях надання допомоги, уніфікацію системи оплати праці медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги. До речі, зарплата лікарів первинки у 2021-му становила майже 20,5 тисяч гривень, що на дві тисячі більше, ніж у попередньому році.

Також на колегії зазначили, торік з метою збереження і зміцнення здоров’я мешканців громади, вдалося реалізувати заходи місцевих цільових програм на суму 53,5 млн гривень. Ці гроші — виключно бюджет Луцької МТГ. За них закупили комп’ютерний спіральний томограф, дефібрилятори, рентгенологічний апарат, обладнання для реанімації новонароджених. Проведено капітальні ремонти в КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» - ремонт ліфтів, в КП «Луцька міська дитяча поліклініка» - ремонт хірургічних кабінетів. Проведено поточний ремонт тимчасового інфекційного стаціонару КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади».

 

Питання фінансування галузі є ключовим і у 2022-му році. Передбачається, що обсяг видатків з бюджету Луцької міської територіальної громади на реалізацію заходів цільових місцевих програм сягне 51 мільйона гривень. Втім, за словами заступника Луцького міського голови Ірини Чебелюк, котра теж була присутня на колегії, з кожним роком стає все складніше і складніше відшуковувати зазначені суми у кишені територіальної громади.

 

“Рік був плідним і, однозначно, позитивним для нашої громади. Ми оновили і закупили чимало корисного для медичної сфери. Однак, ми все одно не забезпечили усіх потреб, які мають наші медичні установи. Йдеться, передусім, про комунальну складову — ремонти: як капітальні, так і поточні, а також проплати. Враховуючи ріст тарифів, прогнозую, що нам буде складно у 2022-му оплатити цю “комуналку”. Тому завдання депутатського корпусу і представників виконавчого комітету думати, де ще знайти гроші, щоб забезпечити безперебійне функціонування усіх комунальних медичних установ громади”, - підсумувала Ірина Чебелюк.

 

Насамкінець зустрічі було окреслено завдання галузі на поточний рік. Серед головних пунктів: оновлення діючих та укладання нових договорів про медичне обслуговування із Національною службою здоров'я України, вакцинація населення, популяризація діяльності медичних підприємств у соціальних мережах, зміцнення матеріально-технічної бази лікарень, поліклінік, амбулаторій, контроль якості медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)