Підприємцям сфери побутового обслуговування населення та торгівлі розповіли про переваги легалізації найманої праці
Сьогодні з ініціативи управління розвитку підприємництв та реклами та управління з питань праці у конференц-залі ЦНАП відбулася нарада із підприємцями сфери побутового обслуговування населення та торгівлі під головуванням заступника міського голови Костянтина Петрочука. Участь у нараді взяли депутат міської ради Анна Мовяк, начальник управління розвитку підприємництва та реклами Наталія Рибай, представники управління з питань праці міської ради, Головного управління ДФС у Волинській області, Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, луцького міського центру зайнятості, суб’єкти підприємницької діяльності побутового обслуговування населення міста Луцька.
Як зазначив на початку обговорення Костянтин Петрочук, сьогоднішня зустріч має ознайомчий характер. “Для результативного діалогу ми запросили представників ДФС, Пенсійного фонду, профільних управлінь міської ради, аби повідомити вам про основні зміни до законодавства, що стосуються легалізації найманої праці та сплати податків під час виплати заробітної плати працівникам”, -зазначив він.
Першим розглянули питання легалізації найманої праці та мінімальних гарантій в оплаті праці для найманих працівників. Начальник відділу інспектування управління з питань праці Інна Савчук поінформувала присутніх про основні критерії, за якими будуть здійснювати перевірки суб’єктів підприємництва на предмет дотримання КзПП. За її словами, за наявності службового посвідчення інспектори мають право без попередження у будь-яку пору доби навідатися до службових чи виробничих приміщень, де використовують найману працю, отримати доступ до службової документації з метою її перевірки, а також обстеження умов праці та виявлення неоформлених працівників. За недопущення інспектора праці до здійснення контролю на суб’єкт господарювання може бути накладено штраф у стократному розмірі мінімальної заробітної плати.
Заступник міського голови Костянтин Петрочук наголосив, що основною частиною доходів міського бюджету є податок з доходу фізичних осіб, тому офіційне працевлаштування працівників є важливим чинником наповнення бюджету міста. “Основне завдання відділу інспектування- надати роз’яснення щодо оформлення трудових відносин із працівниками, аби максимально наповнити бюджет міста, а не накладати штрафи, які передусім надходять до державного бюджету”,- наголосив він. Окрім цього, додала Інна Савчук, ці норми захищають права найманих працівників та є вигідними роботодавцям, адже оформлені належним чином трудові відносини забезпечують кращі результати роботи.
Про сплату податків під час виплати заробітної плати розповіла заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна. За її словами, оподаткування проводиться за загальною та спрощеною системами. Спрощена система оподаткування передбачає певні умови. Суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поділяють на групи. 1 група забороняє використовувати найману працю, тобто це самозайняті особи. Підприємці, що належать до 2 групи, мають право набирати до 10 найманих працівників, а 3 група- необмежені у кількості працівників та суб’єктів господарювання, з якими вони підтримують відносини (як фізичні, так і юридичні особи).
Також присутні на нараді ознайомилися із новими сервісними послугами Луцького міського центру зайнятості.
Слід зазначити, що подібні зустрічі мають високу ефективність, оскільки за результатами попередніх обговорень управлінням розвитку підприємництва та реклами підготовлено та винесено на розгляд сесії міської ради звернення до Верховної Ради України з пропозиціями внесення змін до чинного законодавства в частині сплати соціального внеску фізичними особами-підприємцями, у яких працюють особи з інвалідністю.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)