Пізнавальна екскурсія «підприємливих дітей» музейним простором «Окольний замок»
В рамках міжнародного проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін» учні 3-В класу комунального закладу загальної середньої освіти «Луцька гімназія № 17 Луцької міської ради» відвідали унікальний музейний простір «Окольний замок», який створено на базі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських з оборонним муром ХV століття та Монастиря єзуїтів із підземеллями.
Розпочалася екскурсія з відвідування знаменитих луцьких підземель Монастиря єзуїтів, яким понад 500 років. Сьогодні - це креативний підземний музейний простір, що включає 22 приміщення: 18 кімнат і 4 коридори загальною площею понад 700 м2.
«Підприємливі діти» побували у приміщеннях, де розташована Галерея рицарства, експозиція навчального процесу у Єзуїтському колегіумі, мультимедійна система з інтерактивним смарттабло, шоломами віртуальної реальності та голограма привида. Існує легенда, що привид міщанки Ганни Войтехової й досі ходить коридорами замку…..
Найбільше вразила учнів силіконова фігура монаха-єзуїта, яка реагує на рухи відвідувачів! Це збірний образ ченця-інтелектуала XVIII століття. За словами екскурсоводів музейного простору, так, імовірно міг виглядати викладач піїтики (поетики) Станіслав Куклинський.
Побачили учні також відреставровану вежу князів Чорторийських та оборонний мур, невеликі фрагменти якого збереглися до наших днів! Масштаб вежі вразив дітей, як і розуміння того, що цій будівлі кількасот років.
І музейні експонати, і сучасні інтерактивні засоби перенесли учнів в минуле та допомогли відчути справжній дух Середньовіччя!
Підприємливі діти з цікавістю відкривали для себе нові сторінки історії рідного міста та отримали позитивні емоції від подорожі в часі!
Додатково.
Луцьк став першим містом України, яке є учасником міжнародного проєкту “Підприємливі діти”.
Заходи цього проєкту передбачені Програмою підтримки малого і середнього підприємництва Луцької міської територіальної громади на 2022-2026 роки.
Організаторами проєкту: муніципалітет міста Люблін, Луцька міська рада, Університет імені Марі Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), Волинський національний університет імені Лесі Українки та громадська організація «Ефект дитини».
Департамент економічної політики
(720 260, 721 260)