Поетичне ноу-хау від Галини Яструбецької: текст, голос, музика
Відчуття внутрішнього «Я» крізь призму слова. У Луцьку відбулося офіційне відкриття Міжнародного поетичного проєкту. Мова про тривимірну презентацію текстів Галини Яструбецької «Полігон. Територія слова». Захід відбувся у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.
Як і сама локація, формат вечора був доволі креативним. Поєднав “візуальне та аудіальне життя” віршів мисткині, написаних під час найгострішої фази сучасної війни. Кожен вірш оформлено у графічний плакат, що супроводжується цифровим кодом з аудіо доріжкою. Поезію читає сама авторка. Таке цифрове рішення забезпечила сервісна соцмережа про книги LitCom.
Що ж до тематики віршів, то вони мають чітке філософсько-екзистенційне забарвлення: пошук себе, туга за втраченим часом, війна, кохання, намагання зрозуміти те, що сховано між рядками. Критики сказали: «Вірші Яструбецької – то ціла любов і ціле життя, прозріння та біль. Це міфологія, універсалізм, абстрактність у всеосяжному значенні цього слова».
Галина Яструбецька є доктором філологічних наук, професоркою Волинського національного університету імені Лесі Українки. Також вона — лауреат Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». У створенні нової збірки їй допомагали двоє митців. Це графічний та шрифтовий дизайнер Кирило Ткачов і Олексій Мікрюков — композитор-експериментатор.
Оцінити майбутню книгу лучанки прийшло чимало охочих – це студенти, викладачі Лесиного вишу, художники, друзі поетеси. Були серед гостей вечора і офіційні особи. Зокрема, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
Вітаючи авторку віршів з незвичниим підходом до подачі поезії, вона зазначила: “ Приємно щось відкривати для себе вперше. Мультимедійне прочитання віршів, коли ти чуєш бачиш ще й тримаєш у руках, - це не тільки по-сучасному, а й доволі сміливо. Я щиро тішуся, що мисткиня такого рівня живе у нашому місті, оспівує його, возвеличує. Адже енергетика Вашого слова справді надзвичайна. Вона з легкістю призупиняє час і схиляє нас до самоаналізу».
Після офіційної частини вечора присутні мали можливість сповна насолодитися поетичним словом. Перегляд графічних текстових малюнків затягнувся не на одну годину. Адже узріти істину в плакаті одне, інше – вірно пояснити її для себе. А загалом, виставка, резюмували запрошені, – це новий формат авторського звучання поезії, де цифрові технології надають інших смислів віршеві, провокують побачити в ньому приховане емоційне забарвлення.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 724727)