Понад 10 тисяч лучан уже підписали декларації з сімейними лікарями
Сьогодні під час оперативної наради начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук поінформував присутніх про хід підписної кампанії “Лікар для кожної сім’ї”.
За його словами, з 02 квітня 2018 року згідно Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” стартувала кампанія “Лікар для кожної сім’ї”.
Управління охорони здоров’я Луцької міської ради організовує проведення кампанії у центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Луцька та комунальному закладі “Луцька міська дитяча поліклініка” відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 березня 2018 року № 503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу”.
Микола Якимчук розповів, що станом на 23 квітня 2018 року в центрах ПМСД міста Луцька підписано 9317 декларацій. Лідером є комунальний заклад “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2”, у якому підписано 4283 декларації. У КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1” підписали декларацію 2564 пацієнтів, КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” - 1814 пацієнтів, КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3” - 335 пацієнтів, КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” - 321 пацієнт.
У місті Луцьку надання первинної медичної допомоги здійснюють 106 сімейних лікарів, 39 лікарів-педіатрів та 608 середніх медичних працівників. За його словами, такої кількості медичних працівників достатньо для забезпечення надання первинної медичної допомоги мешканцям міста.
Усі комунальні лікувально-профілактичні заклади мають доступ до мережі Інтернет та забезпечені у достатній кількості медичним обладнанням та комп’ютерною технікою в кількості 210 одиниць. Медичні працівники із надання первинної медичної допомоги освоїли навички роботи із комп’ютерною технікою.
Микола Якимчук зазначив, що всі лікувально-профілактичні заклади із надання первинної медичної допомоги для роботи з системою eHealth, обрали медичні інформаційні системи (МІС ): «Поліклініка без черг» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги», КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3» та КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка»), МІС «Helsi» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1») та МІС «МедЕйр» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2»).
Основною проблемою при укладанні декларацій є неякісний інтернет-зв’язок зі сторони медичних інформаційних систем, над вирішенням якої працюють керівники та спеціалісти лікувально-профілактичних закладів.
Зараз на одного жителя для забезпечення первинною медичною допомогою виділяється 240 гривень, а після того, як заклади набудуть статусу комунальних некомерційних підприємств та укладуть договір з Національною службою здоров’я України, ця сума зросте до 370 грн (підвищуючий коефіцієнт: для дітей віком до 5 років 4.0, від 6 до 17років – 2.2, дорослих віком 40-64 – 1.2, а від 65 років і більше – 2.0 ). Частину цього фінансового ресурсу можна буде отримати вже цього року.
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт закликав лучан активніше підписувати декларації з лікарями, адже на одного фахівця припадає 2000 пацієнтів. За його словами, якщо у бажаного лікаря не буде вже вільних місць, то прийдеться підписувати декларацію з іншим.
Григорій Пустовіт зауважив, що у міських поліклініках можуть обслуговуватися і мешканці навколишніх сіл, однак, першочергове право на укладення договорів мають мешканці міста.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)