1. Головна
  2. Оперативна інформація

Представники Луцька поділились кращими практиками впровадження смарт-рішень під час конференції у Жешуві

Представники Луцька поділились кращими практиками  впровадження смарт-рішень під час конференції у Жешуві

Представники Луцької міської ради взяли участь у конференції «Smart City & Smart Village 2022» («Розумне місто & Розумне село 2022»), що відбулася 8-9 вересня у партнерському місті Жешув Республіки Польща.

До складу офіційної делегації увійшли: начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк, директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська та заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій Наталія Хмель.

Окрім Луцька у заходах конференції, в тому числі у форматах онлайн та офлайн, взяли участь представники міст Спліт (Хорватія), Клагенфурт (Австрія), Познань (Республіка Польща. Учасники обмінювались кращими практиками у сфері «розумного» життя, створення міських просторів для соціального діалогу, використання дослідницьких інструментів для розвитку.

 

На початку конференції з вітальним словом виступив Президент міста Жешув Конрад Фійолек. Господарі заходу поділилися власними результатами у напрямку впровадження смарт-рішень. Також розповіли про особливий простір «Urban Lab Rzeszów», створений для розбудови сталого та відкритого діалогу між міською владою, соціальними групами та активістами, що сприяло залученню інноваційних інструментів для розвитку міста.

 
 

Своїм досвідом розумних практик поділився і Луцьк. Анна Вінцюк розповіла про новітні рішення, які застосовуються у нашій громаді, зокрема про електронний документообіг, розумні зупинки та розумні табло, автоматизовану систему оплати проїзду у громадському транспорті, проєкт «Безпечне місто», інструменти партисипативної демократії та інші інтерактивні рішення, які для багатьох лучан вже стали звичними.

В межах події «Smart City & Smart Village 2022» учасники познайомилися з функціонуванням центру організації дорожнього руху, зони платного паркування, побачили сучасний місцевий автовокзал, який повністю живиться за рахунок сонячної енергії, а також місцеві електроавтобуси. Окремо було представлено Програму «Ми — місто», що включає мікроурбаністичні інновації у сферах: сучасний та дружній міський простір, зелені насадження в місті тощо.

 
 

Учасникам було презентовано особливі інноваційні досягнення міста Жешув у сфері туризму – Жешівські підземелля. Інтерактивний заклад поєднав у собі історичні аспекти із сучасними технічними рішеннями, які дозволяють краще розуміти багатошарову історію міста.

 

Захід став гарною платформою для обміну успішним досвідом реалізації проєктів із залученням смарт-рішень у різних галузях.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності