1. Головна
  2. Оперативна інформація

Представники Луцької міської ради взяли участь у конференції “Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст”

Представники Луцької міської ради взяли участь у конференції “Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст”

24 квітня 2019 року у м.Києві відбулась конференція “Розумна Україна: цифрові технології для інноваційних міст”. Метою конференції було активізувати українські міста у розбудові електронної демократії та надихнути їх на створення та запуск інноваційних сервісів та онлайн інструментів.

 

На конференції учасники мали змогу познайомитись з найкращими практиками міст незалежно від статусу міст та кількості їх жителів.

 

Першим свої досягнення продемонстрував Київ. За чотири роки Києву вдалось побудувати потужну цифрову інфраструктуру, яка є єдиним цифровим середовищем для міста. Перше, що треба зробити це випрацювати стратегію розвитку цифрової трансформації міста та визначити пріоритети. Об’єднавши всі інформаційні ресурси, м.Києву вдалось запровадити горизонтальну систему управління, а мер міста має можливість в будь-який момент отримувати актуальну інформацію в зручній візуальній формі.

 

Свій позитивний досвід продемонстрували такі міста як Дрогобич, Вінниця, Вознесенськ, Львів, Харків.

Міський голова Вознесенська розказав про цифрову медицину міста і як заохотити містян користуватись електронними картками містян.

Цікавий досвід Вінниці у використанні камер спостереження міста та підходу до побудови безпечного міста. Зараз недостатньо просто спостерігати за безпекою за допомогою візуального спостереження, аналітика відеоматеріалу дає можливість робити різноманітні дослідження та уникати багатьох негативних явищ. У Вінниці спостерігали за велосипедистами, які не користуються шоломами. На основі цього дослідження була проведена інформаційна компанія щодо небезпеки їзди на велосипеді без шолома. Після цієї компанії ведуться спостереження чи зменшується кількість велосипедистів без шолома. Тобто такі речі дають можливість уникнути травмування, а може навіть і летальних випадків.

Львів зробив реінжиніринг адміністративних послуг, який дав можливість зрозуміти які послуги є пріоритетними та скоротити кількість послуг. Був оновлений кабінет мешканця, тепер жителі Львова мають більш зручний портал мешканців, який дає можливість перед ідентифікацією ознайомитись зі всіма послугами, які можна отримати через портал.

Не уникнули і тему відкритих даних, тому що розвиток відкритих даних в місті дає поштовх для створення різноманітних сервісів, що значно покращує якість життя жителів та дає можливість ефективно управляти міською інфраструктурою міським органам влади.

Всі ці ініціативи підтримуються Фондом ім.Фрідріха Еберта в Україні, тому що так чи інакше цифрові технології дають можливість залучати громадян до управління містами та роблять послуги більш доступними та інклюзивними, що в свою чергу дає позитивний соціальний ефект.

Такі зустрічі дають розуміння в якому напрямку рухатись містам, щоб будувати розумну інфраструктуру міст та перетворювати Україну на інноваційну та технологічну країну.

 

 

Управління інформаційно-комунікаційних технологій