Представники міської влади перевірили, як адаптовані вулиці Луцька для людей із вадами зору
У Луцьку продовжується організований з нагоди міжнародного дня Білої Тростини унікальний соціальний експеримент «Відчуй життя в темряві». Відтак сьогодні перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління транспорту та зв’язку міської ради Володимир Степанов провели перевірку доступності інфраструктури нашого міста для незрячих людей.
У цьому їм допомогли голова Волинського осередку ГО “Генерація успішної дії” Віталій Ткачук та Іван Заячківський. Першою інспектували вулицю Богдана Хмельницького. Звідти посадовці спробували, користуючись пішохідними переходами та орієнтуючись на вказівки супроводжуючих, дістатись перехрестя вулиць Шевченка та Набережна. Нещодавно тут завершився ремонт дорожнього покриття та пішохідної зони. На пішохідному переході було облаштовано острівці безпеки та тактильну плитку, що має допомогти незрячим зорієнтуватись.
Під час руху вулицями міста учасники експерименту змогли переконатися, що незрячі люди у нашому місті щодня змушені долати чимало перешкод. Зокрема, небезпеку створює відсутність звукового сигналу на деяких регульованих пішохідних переходах. Неадаптованим до потреб незрячих виявився й громадський транспорт. Відсутність озвучення зупинок у багатьох маршрутних транспортних засобах (окрім тролейбусів) значно утруднює орієнтацію у місті для незрячих.
Під час проведення експерименту посадовці завітали на вулиці Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Ковельську, Театральний майдан, проспект Соборності, Воїнів-Інтернаціоналістів, Кравчука та ознайомились із можливими проблемами для незрячих лучан на цьому маршруті.
“На жаль, у Луцьку є чимало людей із порушенням зору. Потрібно для них теж створити умови для комфортного життя. Потрібно докласти усіх зусиль для того, щоб було покладено тактильну плитку, встановлено маячки на світлофорах, озвучено зупинки у транспорті, аби у закладах громадського харчування було меню шрифтом Брайля. За рік часу нами було проведено чималу роботу. На восьми вулицях та перехрестях покладено тактильну плитку, проводиться робота по озвучці тролейбусів, була проведена зустріч із підприємцями закладів громадського харчування, кафе та ресторанного бізнесу щоб активізувати друк меню шрифтом Брайля. За допомогою меценатів ми виготовили дотиковий макет Луцького замку. Тісно співпрацюємо із громадською організацією “Генерація успішної дії”, що об’єднує людей із порушенням зору. Робота проводиться, але багато ще попереду”, - розповів Ігор Поліщук під час проведення експерименту.
За підсумками заходу було проведено прес-конференцію, під час якої учасники проекту «Відчуй життя в темряві» розповіли про свої враження, а керівники міста врахувати зроблені висновки під час роботи над його покращенням.
“Ця акція буде постійною, адже вона цікава та потрібна як нам, так і владі. Я переконаний, що поки ми над нею працюємо – доти вона буде удосконалюватись”, - додав голова Волинського осередку Віталій Ткачук.
Окрім того, він розповів, що завдяки співпраці із міською владою ГО “Генерація успішної дії” матиме змогу із 2019 року організувати стабільну роботу служби супроводу незрячих.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)