1. Головна
  2. Оперативна інформація

Про хід виконання міської Програми поліпшення репродуктивного здоров’я населення міста на період до 2015 року

       Це питання розглядалося сьогодні під час засідання виконавчого комітету. Доповів в.о. начальника управління охорони здоров’я Микола Якимчук. 

       На виконання заходів, передбачених міською Програмою поліпшення репродуктивного здоров'я населення міста на період до 2015 року, у лікувально-профілактичних закладах Луцька впроваджено у дію стандарти якості і контролю ефективності медичної допомоги.

       За 6 місяців 2011 року лікарями комунального закладу “Луцький клінічний пологовий будинок” прийнято 1983 пологів, народилось 2017 дітей. Не допущено випадків материнської смертності. Стабільним залишається кількість  дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні до 6 місяців (96,8%). Спільне перебування новонароджених дітей з матерями становить 94%.

       У кожному акушерському відділенні наявні медикаменти для надання невідкладної допомоги при кровотечах. У відділенні перинатальної діагностики пологового будинку та жіночій консультації впроваджено і ведеться реєстр спадкової патології. Проводиться безперервне  навчання з питань перинатальних технологій, антенатального догляду, інфекційного контролю, первинної реанімації новонароджених, планування сім’ї. Проводиться добровільне медичне консультування дошлюбних пар. Впроваджено в діяльність закладу систему аудиту материнської та перинатальної смертності.

       За кошти Міністерства охорони здоров'я України придбано апарат штучної вентиляції легень для новонароджених та немовлят. Вартість обладнання - 192,4 тис. грн. та  інкубатор VISION 2186-СЕ - 157,8 тис. грн.

       Жінки  з екстрагенітальною патологією, малозабезпечені, молодь віком 18-20 років, ВІЛ-інфіковані забезпечуються контрацептивами, отриманими за сприянням проекту “Разом до здоров’я” в рамках  Державної програми “Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року”.

       Забезпечується рівноцінний доступ населення до служб репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, медичної допомоги жінкам під час вагітності та пологів. Впроваджується довгостроковий моніторинг жінок, які входять до  групи високого ризику репродуктивного здоров’я.

       Лікарями жіночої консультації проведено онкопрофогляд жінок-інвалідів, багатодітних матерів та жінок, які мають статус потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Ними  ж проводяться періодичні огляди жінок, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці. Сформовано групи підвищеного ризику жінок з хронічними хворобами та здійснюється їх оздоровлення. Постійно проводиться оздоровлення  жінок  та диспансерний нагляд групи з підвищеного ризику щодо виникнення онкогінекологічних захворювань. 

       У 2011 році суттєву допомогу у виконанні Програми, відповідно до своєї компетенції, надавав Луцький міський центр  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЛМЦСССДМ), який реалізує соціальні програми у рамках інформаційно-просвітницької роботи з питань пропаганди здорового способу життя, планування сім’ї, профілактики абортів, збереження репродуктивного здоров’я, запобігання соціально небезпечним хворобам та захворюванням, які передаються статевим шляхом, зміцнення моральності серед дітей, підлітків та студентської і учнівської молоді. Ним, на замовлення навчальних закладів міста, були проведені групові профілактично-освітні заходи:  5 просвітницьких лекцій «Правда про аборти», «Правда про наркотики», «Наркоманія – добровільне божевілля», «Алкоголь – універсальна отрута», профілактичні інтерактивні ігри «Фото-фішка», просвітницькі соціально-профілактичні відеолекторії «Поговоримо про сім’ю», «10 причин, з яких не варто пробувати наркотики», «Мовчати про це – злочин», якими було охоплено 494 особи з числа учнів шкіл та студентської молоді. 

       При Луцькому  клінічному пологовому будинку діє консультативний пункт ЛМЦСССДМ з метою профілактики раннього соціального сирітства, запобігання відмовам матері від новонародженої дитини, формування засад відповідального усвідомленого батьківства, зміцнення інституту сім’ї, соціальної допомоги кризовим сім’ям. Функціонує консультативна лінія «Телефон довіри», на яку протягом 2011 року звернулось за консультативною та інформаційною допомогою 11 осіб з проблемами небажаної позашлюбної вагітності,  27 осіб - із залежністю та 6 осіб з ВІЛ/СНІДом.

       Луцький міський голова Микола Романюк позитивно оцінив роботу і Луцького клінічного пологового будинку, і інших медичних закладів міста та подякував їх керівникам за роботу, яку вони здійснюють для покращення репродуктивного здоров’я лучан.

       «Протягом останніх років народжуваність у Луцьку вища за смертність, це дуже хороший показник», - зазначив Микола Романюк. Він також повідомив, що наступного року буде вирішено питання щодо встановлення необхідного обладнання у пологовому будиноку, адже воно має бути тут «якісним і сучасним».

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 724727, 720665)