Про основні показники фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста у 2018 році
Сьогодні члени виконкому зібралися на чергове засідання. На порядку денному - більше 80 питань.
Одним із перших розглянули проект рішення “Про фінансово-господарську діяльність комунальних підприємств міста за підсумками 2018 року. Як зазначив в.о. директора департаменту економічної політики Костянтин Патракеєв, загальні доходи комунальних підприємств за підсумками господарської діяльності у 2018 році становили 990,552 мільйона гривень, що на 119,761 мільйона гривень (13,8 %) більше, ніж у 2017 р.
Найбільше позитивне відхилення фактичного показника від запланованого у грошовому вимірі отримали:
- за рахунок збільшення доходів від основної діяльності КП «Луцький спецкомбінат КПО» – 2,449 мільйона, ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» – 2,052 млн грн, Луцький комбінат шкільного та студентського харчування – 2,147 млн грн;
- за рахунок збільшення дотації з бюджету міста на відшкодування втрат від пільгового перевезення КП «Луцьке підприємство електротранспорту» – 4,429 млн грн.;
- за рахунок збільшення надходжень від безповоротної фінансової допомоги та курсових різниць КП «Луцькводоканал» – 3,109 млн грн.
Найбільше невиконання планового обсягу надходжень відбулось в ДКП «Луцьктепло» – 80,97 мільйона у зв’язку з невиконанням планового обсягу надання послуг юридичним особам (спричинене від’єднанням СКФ «Україна») та заборгованості державного бюджету по субсидіях.
Витрати комунальних підприємств у минулому році склали 1,022 мільярда, що на 121,246 мільйона або на 13,5 % більше за витрати 2017 року. У загальній структурі витрат собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт та послуг) становить 921,539 млн грн. або 90,1 %.
Середньоспискова чисельність працівників комунальних підприємств становить 2 823 осіб, середньомісячна заробітна плата у 2018 році становила 6 тис 730,1 гривні.
За результатами господарювання у 2018 році комунальні підприємства міста отримали 31,785 мільйона збитків, що на 22,654 мільйона збитків більше, ніж передбачено їх фінансовими планами. При цьому, 15 комунальних підприємств міста отримали 5,004 мільйона прибутків, що на 2,695 мільйона більше, ніж передбачено їх фінансовими планами. На загальний фінансовий результат діяльності вплинули збитки ДКП «Луцьктепло» – 27,621 мільйона та ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» – 1,246 мільйона при затверджених прибуткових фінансових планах.
Зменшили рівень збитковості КП «Луцьке підприємство електротранспорту» на 3 млн 145,1 тис. грн (збитки 5 млн 438,9 тис. грн при плані 8 584,0 тис. грн) та КП «Луцькводоканал» на 1 млн 065,1 тис. грн (збитки 2 млн 483,0 тис. грн при плані 3 млн 548,1 тис. Грн).
Заслухавши доповідача, секретар міської ради Григорій Пустовіт звернувся до керівників підприємств, які мають найбільші збитки за підсумками минулого року, із вимогою пояснити, чому виникла заборгованість та які шляхи виходу із ситуації. Серед них- ДКП “Луцьктепло”, КП “Луцьке підприємство електротранспорту”, КП “Луцькводоканал”, ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”.
За словами директора ДКП “Луцьктепло” Валентини Малютіної, заборгованість виникла через зменшення споживання тепла, а також відключення деяких великих споживачів (підприємство «СКФ Україна» відтепер має власну котельню), підвищення вартості природного газу з 1 листопада минулого року. Також на збитки впливає несинхронний ріст вартості енергоносіїв, які становлять понад 50% в структурі тарифу. Понад 80% мереж у місті перебувають в аварійному стані. Щоб зменшити збитковість, готують зміни експлуатаційної структури, виводять з експлуатації котельні із застарілим обладнанням. Також потрібні кошти на перекладання мереж. З експлуатації вивели 12 котелень, зменшили витрати і штат підприємства. Цього року заплановано чимало заходів із заміни пальників квартальних котелень, модернізацію 9 котелень.
Директор КП “Луцьке підприємство електротранспорту Володимир Пуц пояснив, що основні складові збитку зростання вартості електроенергії, збільшення витрат на технічне обслуговування тролейбусів, відсутність відшкодування витрат за перевезення пільговиків.
Зростання тарифів на електроенергію та відсутність відшкодування різниці у тарифах стало основною причиною утворення збитків на КП “Луцькводоканал”, розповів директор підприємства Віктор Гуменюк.
Після обговорень та запитань від членів виконкому секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив на необхідності вжиття усіх необхідних заходів щодо подолання збитків та покращення фінансових показників підприємств. Також він додав, що причинами виникнення збитковості є й несправедлива тарифна політика держави. “Однією із основних причин наших збитків є те, що значно зросла вартість електроенергії, яку Україна продає закордон, а для комунальних підприємств закладено мінімальний тариф. А коштів на погашення заборгованості, на жаль, немає”.
Члени виконавчого комітету підтримали проект рішення та затвердили фінансові плани комунальних підприємств на 2019 рік.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)