Про підсумки діяльності галузі культури у місті Луцьку за 2018 рік
У департаменті культури відбулася нарада за участі керівників та фахівців галузі культури культури міста, під час якої підбито підсумки діяльності у 2018 році.
Директор департаменту культури Тетяна Гнатів проаналізувала роботу закладів та хід виконання Програми розвитку культури у місті Луцьку на 2018-2020 роки, а також бюджет 2019 року. Зокрема, відзначила активну діяльність бібліотечних закладів міста, де впроваджуються інноваційні методи роботи з читачами, реалізовуються програми «Бібліотека-територія дитинства», «Реабілітація через творчість», «Літературні відкриття» та ін. Запроваджено діяльність літніх читальних залів, на базі бібліотеки-філії №6 започатковано діяльність коворкінг-центру «Book-центр», як сучасного простору для відвідувачів книгозбірні, облаштовано новий сучасний бібліотечний простір у бібліотеці-філії №2 для дітей, розпочато реалізацію проекту «Бібліотека-студія «ДіМ» (для дорослих і малих) на базі центральної бібліотеки для дітей.
Вагомі здобутки у мистецьких школах. Здійснено модернізацію навчальних класів у музичних школах, введено в експлуатацію концертний зал у музичній школі №1 імені Фридерика Шопена з новим технічним обладнанням, відремонтовано шкільний рояль, проведено капітальний ремонт коридору музичної школи №2, надається сприяння творчим колективам і обдарованим учням в організації їх участі у мистецьких конкурсах і фестивалях. Триває робота з переформатування клубних закладів у культурно-мистецькі центри мікрорайонів. Програмою розвитку галузі культури Луцька на 2018-2020 роки передбачено створення Центру традиційної культури на базі Теремнівського будинку культури, Центру сучасних мистецтв - на базі клубу «Сучасник». 2018 року організовано 2050 культурно-мистецьких та культурологічних заходів, серед яких низка фестивалів та проектів у громадському просторі. Активізовано міжнародну культурну діяльність: у 2018 році підготовлено 7 проектних заявок для залучення міжнародної технічної допомоги у розвиток галузі, реалізовано ряд заходів в рамках Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста», творчі колективи з Луцька взяли участь у 15 фестивалях у 9 країнах світу.
Тетяна Гнатів відзначила позитивну динаміку розвитку галузі, зокрема, наголосила на зростанні обсягів фінансування. Так, видатки на галузь з міського бюджету склали: у 2016 році - 35854418 грн, у 2017 р.- 54912697 грн, у 2018 р. -72790686 грн, у 2019 р. передбачено 81237700 грн.; на проведення капітальних ремонтів у закладах культури у 2016 р. виділено 0,943 млн. грн, у 2018 році – 8171 млн.грн.
Під час наради обговорено пріоритетні питання діяльності галузі у 2019 році, серед яких: проведення робіт з реконструкції будівлі музичної школи №3 для створення на її базі культурно-мистецького центру, капітальний ремонт приміщення залу будинку культури мікрорайону Вересневе та 2 поверху музичної школи №2, виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонту приміщення бібліотеки-філії №10 задля подальшої її трансформації у бібліотеку-ХАБ, а також капітальний ремонт приміщення художньої школи та музичної школи №1 імені Фридерика Шопена в рамках реалізації у Луцьку програми НЕФКО тощо.
Участь у нараді взяла начальник відділу культури та мистецтв управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Марія Назаревич, яка окреслила основні питання діяльності галузі в умовах децентралізації, подякувала директору департаменту культури і керівникам закладів за співпрацю та реалізацію державної галузевої політики. До обговорення піднятих на нараді питань долучився і завідувач міського відділу культури у 1975-1983 рр., натепер заступник директора Волинського коледжу культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського Антон Антонюк.
На завершення наради Тетяна Гнатів подякувала присутнім та усім працівникам галузі за роботу, висловила впевненість, що у 2019 році перелік якісних показників діяльності галузі культури Луцька продовжиться.
Департамент культури, 720 447