Про соціальний захист чорнобильців
Нагадаємо, що на 16-й сесії Луцької міської ради 30.11.2011 року було прийнято рішення №16/1 «Про звернення міської ради до Верховної Ради України та Генеральної прокуратури України щодо умисного невиконання судових рішень з приводу пенсійних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Департамент соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок, Чорнобильської катастрофи, Міністерства соціальної політики України, розглянувши це звернення, повідомив.
«Фінансування компенсаційних виплат, доплат та різних видів допомоги, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон), здійснюється відповідно до обсягів, затверджених законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, тобто виконання Закону повністю залежить фінансових ресурсів доходної частини державного бюджету.
З метою підвищення рівня соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та у Державному бюджеті на 2012 рік передбачено виплати на суму 2,2 млрд грн.
У зв'язку з прийняттям постанови підлягають перерахунку з 1 січня 2012 року розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розміри пенсій дітей інвалідів з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 1 липня 2012 року - розміри пенсій для інвалідів з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, у 2012 році на 85 відсотків буде збільшено видатки на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування з 11,5 млн грн до 21,3 млн грн, збільшено не менше ніж на 155,5 млн грн або на 43 відсотки обсяг видатків на забезпечення інвалідів України технічними та іншими засобами реабілітації.
Необхідно зазначити, що якщо на усі окремі бюджетні програми із соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2011 році було передбачено 4668,9 млн грн, то у 2012 році 6861,1 млн грн, що більше на 2192,2 млн грн або на 47 відсотків. Це найбільший показник видатків на соціальний захист.
30 вересня 2011 року було підписано Меморандуми про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів „Союз Чорнобиль України" та Українською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). У цих Меморандумах визначено зобов'язання Уряду та громадських організацій щодо подальшої взаємодії і співробітництва.
Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію громадських організацій щодо вилучення розділу II „Прикінцеві та перехідні положення" з проекту Закону України „Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (реєстраційний № 9127).
На виконання вимог Меморандуму Кабінет Міністрів України взяв зобов'язання забезпечити виплату пенсій, заробітної плати та інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій у розмірах, не менше ніж ті, що фактично виплачувалися (надавалися) на дату його підписання. Проте, Уряд не брав зобов'язання щодо забезпечення виплат за судовими рішеннями.
Урядом вживаються усі можливі заходи щодо підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
«Слід зазначити, що робота щодо обговорення комплексу проблем, пов'язаних із соціальним захистом постраждалих громадян, триває. З метою зняття соціальної напруги серед постраждалих громадян створено робочу групу з врегулювання питань з соціального захисту, судових рішень та пенсійного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
02.11.2011, 07.11.2011 та 28.11.2011 відбулися засідання робочої групи під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
До спільної роботи з метою розроблення і внесення узгоджених, соціально виважених законодавчих ініціатив залучено представників багатьох громадських чорнобильських організацій із різних регіонів.
Крім того, створено Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
13 грудня 2011 року в приміщенні Мінсоцполітики відбулося перше засідання Консультативної ради, на якому розглянуто питання щодо:
пенсійного забезпечення інвалідів, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
стану роботи по паспортизації зон радіоактивного забруднення;
діяльності Міжвідомчих експертних комісій по встановленню причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», - зазначається у документі.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)