Про стан надання медичної допомоги ліквідаторам та потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС
Під час засідання виконавчого комітету начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук розповів про стан надання медичної допомоги ліквідаторам та потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС.
За його словами, громадянам цих категорій щорічно проводяться профілактичні огляди. За їх результатами надається медична допомога в амбулаторних умовах, при необхідності вони скеровуються у денні стаціонари міських центрів первинної медико-санітарної допомоги та стаціонарні медичні заклади. Проводиться відбір пацієнтів для санаторно-курортного лікування. За наявності показів громадяни скеровуються на експертну раду для встановлення причинного зв’язку захворювань та інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Він наголосив, що для пріоритетного медичного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС та переселених з 30-кілометрової зони, у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» штатним розписом передбачено 0,5 посади лікаря терапевта дільничного та 1,0 посади сестри медичної. На диспансерному обліку станом на 01.04.2017 року в згаданому закладі перебуває 626 громадян, з них: 514 ліквідаторів та 112 евакуйованих із забруднених територій. 195 осіб із них визнані інвалідами із причин, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.
У 2016 році було профілактично оглянуто 579 осіб (92%), оздоровлено 579 осіб, із них 92 в умовах стаціонару, 47 – в денних стаціонарах та 48 отримали санаторно-курортне лікування.
У комунальному закладі «Луцька міська дитяча поліклініка» на диспансерному обліку перебувають 1 988 дітей, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи третьої категорії, 31 із них визнані інвалідами.
Микола Якимчук наголосив, що видатки на відшкодування придбання ліків за пільговими рецептами ліквідаторам аварії на ЧАЕС та переселеним з 30-ти км зони враховуються в дотації вирівнювання обласного бюджету і передається у вигляді субвенцій місцевому бюджету. В межах обсягу цієї субвенції в місті Луцьку здійснюється відшкодування вартості рецептів через департамент соціальної політики Луцької міської ради, на 2016 рік на ці цілі було виділено 829,9 тис. грн, на 2017 рік – 888,3 тис. грн (10% із цього обсягу коштів – на протезування ротової порожнини).
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)