Продовжується реалізація проекту з модернізації інфраструктури теплопостачання міста
Сьогодні перший заступник міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук та директор департаменту житлово- комунального господарства Юрій Крась оглянули роботи, що тривають у нашому місті, з реконструкції та заміни теплових мереж. Адже призупинений компанією “Тепелен” проект кредитування та грантової інвестиції в модернізацію ДКП "Луцьктепло", завдяки сприяння голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, знову набирає обертів
Нагадаємо, ДКП "Луцьктепло" та Луцька міська рада у співпраці з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку впроваджують "Проект реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьку". На модернізацію підприємства та інфраструктур центрального опалення міста буде залучено 10 мільйонів євро кредитних коштів, з яких: 7 мільйонів - це кошти ЄБРР, три - з Фонду Чистих Технологій. Додатково 4 мільйони євро - це грантові кошти. Термін кредитування становить 13 років.
Варто зазначити, що до призупинення проекту у нашому місті було замінено тепломереж на 300 тисяч євро.
Отож, спеціалісти підприємств ТзОВ “Енергоресурс - монтаж “ та ПрАТ “Луцьксантехмонтаж №536” минулого тижня розпочали заміну 621 метра теплової мережі, що на вулиці Гордіюк, 29, та Кравчука, 5. Це найбільш аварійні об'єкти.
Радник міського голови Ігор Поліщук наголосив, що всі ці заходи впроваджуються на користь територіальної громади нашого міста: “ Ми бачимо, які це старі труби і без ізоляції. Ідуть великі втрати тепла, відбуваються часті пориви. Проект дозволить нам зекономити енергоносії, забезпечить відсутність поривів, а встановлення ІТП дасть 30% економії енергоносіїв. Міська рада виконує усі фінансові зобов'язання. Сподіваємося, що фінансовий стан підприємства “Луцьктепло” і фінансовий стан міської ради дозволять завершити цей Проект у найкоротші строки”.
Тривають земляні роботи і на вулиці Загородній, 3-а . Це чи не найдовша ділянка теплової мережі. За словами першого заступника міського голови Григорія Недопада, за цей міжопалювальний період планується, у рамках даного Проекту, виконати ряд робіт по заміні мереж.
До слова, за кошти ЄБРР уже запущена котельня на Боженка, що працюватиме на альтернативному паливі.
Варто зазначити, що завдяки Кредиту ЄБРР буде проведена ліквідація підвальних котелень та підключення будинків до загальної тепломережі, здійснюватиметься заміна застарілих котлів, виведення з експлуатації підвальних котелень, формування диспетчерського центру для дистанційного керування і моніторингу теплопостачання.
Проект дозволить здійснити модернізацію системи теплопостачання у Луцьку, що є дуже важливим та своєчасним кроком для зменшення втрат енергії, зниження споживання природного газу та електроенергії , підвищення якості послуг з централізованого теплопостачання та гарячої води у місті.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)