Проект психологічної адаптації «Анти Стрес ZONE»
Переживання психологічної травми або втрати – довготривалий і болісний процес. Це потребує часу і великої душевної роботи. Ніщо не може прискорити «одужання» і повернення до нормального життя, ніхто не може знизити гостроту переживань чи захистити від болю – цей шлях кожен проходить сам. Але якщо травмована особистість знаходиться в дбайливому соціальному оточенні, вона одержує надію – надію на одужання та повноцінне життя.
В управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради для родин загиблих військовослужбовців під час проведення АТО уже не один рік діє проект психологічної адаптації «Анти Стрес ZONE». 17 травня для жінок, які втратили своїх чоловіків було проведено заняття із Квіткотерапії.
Квіти, як, утім, і дерева, і рослини, та й сама природа здатні зцілити душу і тіло, а також підняти настрій і позбавити від стресу, роздратованості та злості, усунути апатію та зневіру.
Начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан привітала усіх жінок, які прийшли на захід: «Нам завжди приємно зустрічатися з вами. Наше першочергове завдання – допомогти вам не закриватися в собі, обговорювати проблеми та знаходити рішення. Сьогодні ми для вас підготували своєрідну психологічну реабілітацію посеред квітів. Сподіваємося, що в цій атмосфері вам буде приємно спілкуватися, і ви, під керівництвом талановитої дизайнерки Наталки Табун, навчитеся створювати флористичні композиції».
Не секрет, що естетично-духовне значення зелених квітучих рослин важко переоцінити. Часточка природи в нашому повсякденному житті завжди позитивно впливає на наше самопочуття, настрій, стимулює певні сфери нашої діяльності.
Майстриня Наталка Табун, зауважила: «Даруйте квіти своїм близьким і рідним людям, а також друзям не тільки, коли вони хворіють або строго у свято, а просто так, без приводу. Букет зарядить енергією і гарним настроєм не тільки того, кому ви його подарували, але і вас. Повірте, такі жести, підвищують життєвий тонус і пробуджують смак до життя і впевненість у собі».
Під час квіткотерапії панувала дружня, доброзичлива атмосфера. Усі згадували, про перші, або не забутні, подаровані букети. Під спокійну гарну музику, кожен підбирав квіточку, уособлюючи риси саме свого характеру, і створював неповторну, квіткову композицію, здобуваючи душевний затишок. Про кожну з цих жінок, можна розповідати не один, а кілька днів підряд. І буде це бентежна повість про невмируще кохання, жіночу вірність, відданість материнському і громадянському обов'язку.
Наприкінці зустрічі, Ліна Вікторівна Галан, запропонувала передавати по колу клубочок з нитками. Жінки намотували ниточку на палець, і при цьому ділилися своїми відчуттями, переживаннями, враженнями. Кожен висловлював позитивні емоції. По завершенню «ниткову павутинку», підняли над головами, і помітили, що це своєрідний дах, створений усіма разом.
Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді