Проєкт «Культура Луцька. Відомі люди: ГАЛИНА МАРЧУК»
Сьогодні день народження відзначає відомий краєзнавець Галина Степанівна Марчук.
Міцного здоров’я, Вам, Галино Степанівно, оптимізму, реалізації задуманих планів!
Галина Степанівна уродженка села Озютичі Володимир-Волинського району на Волині. Середню освіту здобувала в Луцькій восьмирічній школі №7, потім – у Луцькій заочній середній школі. З 1978 року навчалася у Рівненському автотранспортному технікумі за спеціальністю «технік-механік». У 1982 році отримує освіту у Львівському політехнічному інституті. Паралельно з навчанням у 1986 році розпочала професійну діяльність у галузі охорони культурної спадщини: працювала науковим співробітником Луцького державного історико-культурного заповідника. З того часу займається дослідженням історії дзвонів. Через дев’ять років краєзнавець обіймає посаду заступника голови Волинського відділення товариства «Україна – світ», а в 2012 році очолила цю організацію. Працювала директором будинку культури мікрорайону Вересневе. У 2000 році заочно вступила в Інститут вищої релігійної культури при Люблінському Католицькому університеті. З 2003 по 2009 рік здобувала вищу освіту у Люблінському Католицькому університеті Яна Павла ІІ (Польща), де отримала диплом магістра.
Активна учасниця міжнародних, всеукраїнських та регіональних симпозіумів, семінарів, археологічних експедицій. Сприяє налагодженню зв’язків та організації наукових конференцій з науковцями Польщі, Росії, Литви, Чехії, Румунії тощо. Вагомою була її участь у створенні єдиного в Україні музею дзвонів у Луцькому замку. Є ініціатором фестивалю дзвонового мистецтва «Благовіст Волині», створила Науково-методичний центр дзвонового мистецтва, який займається вивченням ливарництва та дослідженням дзвонів.
Автор понад 50 публікацій в періодичній пресі та наукових збірниках, автор науково-краєзнавчих збірників «Дзвони в історії і культурі народів світу», «Дзвони: повернення до витоків»… За її участю створено телевізійні фільми «Галина Марчук у фільмі «Дзвін», «І належить Вам прибути» (про з’їзд монархів 1429 р. в Луцьку), «Дзвону чин» (дзвонове мистецтво на Волині). Зібрала колекцію сувенірних дзвоників – з металу, скла, дерева, кераміки.
Нагороджена численними відзнаками Волинської обласної державної адміністрації та обласної ради, Луцької міської ради, Луцького міського голови, різних громадських організацій. За вагомий внесок у дослідженні, вивченні та популяризації історії та культури рідного краю, активну громадську позицію у 2016 році їй присуджено обласну премію у номінації імені Олександра Цинкаловського.
Департамент культури