Проєкт Луцька та Любліна — у десятці кращих проєктів транскордонної програми
Проєкт Луцька та Любліна щодо відновлення пам’яток історико-культурної спадщини визнано одним з 10-ти кращих реалізованих проєктів Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 з понад сотні, що отримали фінансування від Європейського Союзу. В результаті проєкту нове життя отримали відреставровані Вежа Чорторийських з оборонним муром, підземелля монастиря єзуїтів у Старому місті Луцька, а також - Готична Вежа у Любліні.
Почесну відзнаку отримала Анна Вінцюк, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради під час конференції з девізом “Добре мати сусіда” у місті Перемишль (Польща). Від міста Люблін участь у заході взяв Хуберт Мачік, відповідальний за збереження пам’яток.
Під час заходу оголосили про старт нової транскордонної програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 та підсумували результати 20-ї річниці транскордонної співпраці між Польщею та Україною. Серед учасників урочистостей були представники міністерств і дипломатичних установ Польщі та України, Європейської Комісії, 10 кращих проєктів Програми.
Старт програми Interreg NEXT — це нові можливості для залучення грантових коштів у розвиток міст та гарні перспективи для поглиблення співпраці між українськими і польськими партнерами.
Довідково:
За фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 міста Луцьк і Люблін реалізували проєкт "Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна". Основними заходами проєкту є реставраційно-ремонтні роботи на пам’ятках національного значення у Старому місті Луцька: Вежа Чорторийських з оборонним муром та підземелля монастиря єзуїтів, а також реставрація Готичної вежі у місті Люблін.
На впровадження заходів проєкту у Луцьку залучено більше 1 млн. євро грантових коштів ЄС.
Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності