Проєкт “Нове життя старого міста...” вчергове привідкриває незвідані таємниці історії
Під час реалізації транскордонного проєкту “Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”, який впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”, розпочався черговий етап археологічних досліджень. В процесі розкопок, що здійснює ДП “Науково-дослідний центр “Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України на замовлення виконавчого комітету Луцької міської ради, під цокольним поверхом башти Чорторийських під шаром ґрунту було знайдено підвальну кімнату та прохід до підземних приміщень колегіуму єзуїтів.
Нагадаємо, що під час попереднього археологічного обстеження встановлено наявність недосліджених раніше приміщень під баштою Чорторийських, однак не було доступу до них. Саме це спонукало виконавчий комітет Луцької міської ради замовити проведення комплексних археологічних робіт у цій частині пам’ятки. Наразі триває активна фаза досліджень, відповідно до укладеного з ДП “Науково-дослідний центр “Охоронна археологічна служба України” договору, знахідку продовжують обстежувати фахівці. На думку наукового співробітника Охоронної археологічної служби Віктора Баюка, підвали оборонної вежі та колегіуму є єдиним підземним комплексом. Всі нововиявлені під час реставраційних робіт приміщення в майбутньому доповнять перелік туристичних атракцій Луцька.
Станом на сьогодні в рамках проєкту “Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”, який реалізується виконавчим комітетом Луцької міської ради та Адміністрацією міста Люблін, здійснено вже чималий об'єм робіт: відреставровано стіни вежі Чорторийських, завершено основні роботи з відновлення входу в підвали колишнього колегіуму єзуїтів, відновлено та укріплено збережений до наших днів фрагмент оборонного муру окольного замку, відреставровано південно-західний фасад колегіуму, розпочато археологічні дослідження фундаментів втраченої частини оборонної стіни та, як зазначено вище, підвалів вежі, розпочато благоустрій внутрішнього і зовнішнього дворів колегіуму та встановлення огорожі, проведено значну частину робіт з реставрації підвалів.
Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності міської ради