1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Реабілітація культурної спадщини історичних міст»

«Реабілітація культурної спадщини історичних міст»

Під такою назвою у Луцьку сьогодні розпочався робочий семінар в рамках проекту Ради Європи та Міністерства культури України. Захід, що триватиме протягом 9-10 червня, є частиною діагностичної стадії проекту, протягом якої буде здійснено експертну оцінку стану об’єктів культурної спадщини та перспектив їх використання.

Статусність цієї події полягає й у тому, що діагностичний етап у Луцьку має демонстраційний характер, тобто представлятиме методику дослідження міського середовища представникам з інших міст-учасників проекту, зокрема, Мелітополя, Івано-Франківська, Меджибіжу, Жовкви, Вінниці, Біловодська, Староконстянтиніва, Прилук, Хмільника.

Керуватимуть процесом діагностики і демонстрації експерт Ради Європи Роб Пікард (Великобританія), а також координатор проекту з української сторони Микола Скиба (Київ).

Під час відкриття семінару перший заступник міського голови Святослав Кравчук передав гостям Луцька та експертам вітання від міського голови Миколи Романюка, подякував організаторам семінару, зокрема Юрію Моклиці – голові Асоціації розвитку туризму Волині,  побажав усім плідної роботи.

«Ми приділяємо особливе значення цьому проекту, адже Луцьк відіграє важливу роль у культурному житті України. Переконаний, що завдяки його реалізації наше місто стане ще кращим та інвестиційно привабливим», - наголосив Святослав Кравчук.

Микола Скиба подякував керівництву міста за велику зацікавленість проектом та розповів, що він реалізовується в Україні, Молдові, Грузії, Вірменії, Азербайджані. «Ці країни володіють багатою історичною спадщиною. У Луцьку в тому числі є історичні, культурні, меморіальні пам’ятки, але часто не вистачає коштів на їх реставрацію та охорону. Тому суть проекту – розкрити соціальне і економічне значення культурної спадщини історичних міст», - сказав Микола Скиба.

Роб Пікард зазначив, що мета проекту, крім того, - «відновити культурну та історичну спадщину задля економічного зростання і сталого розвитку міст, а в результаті – зацікавити інвесторів».

Заступник міського голови Василь Байцим також висловив побажання, щоб результати проекту можна було застосувати на практиці, зокрема «розробити техніко-економічні обґрунтування і підготувати бізнес-плани з ціллю залучення інвестицій та інших позабюджетних коштів в об’єкти культурної спадщини Луцька».

Підсумкова прес-конференція за результатами робочого семінару відбудеться завтра, 10 червня, о 14.00 год. у конференц-залі Палацу культури м.Луцька.

 

Довідково.

Луцьк є активним учасником проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» з жовтня минулого року, коли подав заявку на його включення до одного з пілотних міст проекту. Після представлення нашого міста його було відібрано до десятки учасників проекту. 

Проведенню сьогоднішнього заходу передувало створення робочої групи для підготовки матеріалів до Базового плану розвитку і реабілітації об’єктів культурної спадщини відповідно до запропонованої експертами методики. Учасниками робочої групи було розроблено "Підготовчий технічний файл" – короткий конкретний технічний документ, основою якого є  мапи і плани, які будуть використовуватися локальними робочими групами під час аналізу.

Для Луцька тематика збереження та відновлення культурного середовища є особливо актуальною, оскільки відкриває значні можливості для багатогранного розвитку міста. Серед них:  розвиток туризму як економічної складової розвитку міста, що дає додаткові робочі місця, доходи в бюджет; підвищення інвестиційної привабливості, зацікавлення потенційних інвесторів умовами міста, в якому приємно і цікаво жити; збереження автентичності міста, формування іміджу міста як історичного та культурного осередку, повага до лучан; суспільне виховання та патріотизм тощо.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 724727, 720665)