Реформа медицини: госпітальні округи, створення та функціонування підрозділу первинної ланки охорони здоров’я в ОТГ
Перший заступник міського голови Григорій Недопад, директор департаменту економічної політики міської ради Олександр Озінович, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук та керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги і міської клінічної лікарні взяли участь у семінарі на тему: «Реформа медицини: госпітальні округи, створення та функціонування підрозділу первинної ланки охорони здоров’я в ОТГ».
Захід був організований обласною державною адміністрацією спільно з Волинським ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».
Експертом семінару виступив директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак.
З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець та директор Волинського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Анатолій Пархом’юк.
Медична реформа є важливою складовою децентралізації влади. На даний час діє стара модель функціонування медзакладів.
Ситуацію можна виправити шляхом створення госпітальних округів. Постанова КМУ від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження порядку утворення госпітальних округів» встановлює технічні критерії для визначення географічних меж таких округів, а також визначає механізм їх створення.
Як зауважив Юрій Ганущак, в процесі формування госпітальних округів виникли деякі спірні питання і досить часто вони мають політичний підтекст.
Так, планується, що робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 р. та відбуватиметься в три етапи:
1. Формування меж госпітального округу.
2. Створення госпітальної ради.
3. Розробка плану розвитку госпітального округу.
На жаль, уряд не затвердив поданих госпітальних округів на Волині, тому можна вважати, що наразі триває лише перший етап роботи.
У 2017 р. місцеві ради кожного округу повинні створити спільний майданчик для ухвалення рішень та розробки спільної позиції щодо майбутнього округу – Госпітальну раду (дорадчий орган, рішення якого мають ухвалюватись місцевою владою).
Госпітальна рада має розробити План розвитку госпітального округу, який формуватиметься на п’ять років і міститиме щорічні проміжні показники досягнення результатів.
Ідея створення госпітальних округів полягає у виконанні трьох вимог: — заклади, що належать до вторинної медицини, повинні надавати повний набір послуг, який передбачено медичними протоколами для вторинного рівня; — кількість жителів округу має забезпечувати достатнє навантаження на персонал та обладнання; — основні маршрути пацієнтів мають бути в рамках округу.
Таким чином, реформа галузі охорони здоров’я в частині створення госпітальних округів, повинна впроваджуватися відповідно до вимог та якнайшвидше задля блага як лікарів, так і пацієнтів.
Керівникам міських лікувально-профілактичних закладів отримана інформація була дуже корисною, тому що м. Луцьк має бути у майбутньому центром госпітального округу.
Крім того, Юрій Ганущак розповів про формат створення ОТГ навколо міст обласного значення, про те, як будуть об’єднуватись райони, як розробити повноцінний та якісний Перспективний план створення спроможних ОТГ, а також відповів на питання присутніх.
Управління охорони здоров’я міської ради
(724653)