Рятувальники закликають дбати про власну безпеку під час відзначення Дня незалежності України
Луцький міськрайоний відділ Управління ДСНС України у Волинській області звертається до мешканців міста Луцьк, Луцького району та гостей краю з застереженням дбати про власну безпеку під час відзначення Дня Незалежності України. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!
В цей святковий день люди масово збираються на відпочинок в лісі чи на водоймі або в парку, щоб відзначити цю подію. В такі святкові дні,нажаль, часто трапляються пожежі та надзвичайні ситуації. Луцький МРВ У ДСНС України у Волинській області вкотре нагадує, правила поведінки на воді та в лісі чи парку. А саме:
Якщо ви вирішили провести свій відпочинок на воді слід дотримуватись певних правил:
- купатися слід у спеціально обладнаних місцях.
- не відпливайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки. Входьте у воду обережно, повільно.
- не входьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
- у воді слід знаходитися не більше 10-15 хвилин. При переохолодженні тіла можуть виникнути судоми.
- не можна підпливати під тих, хто купається, «топити», подавати неправдиві сигнали про допомогу та ін.
- не залишайте без нагляду дітей.
- перед купанням в незнайомих місцях обстежуйте дно. Небезпечно стрибати або пірнати у воду в невідомому місці — можна ударитися головою об дно, корч, палю і тому подібне.
Якщо ви вирішили провести свій відпочинок на природі:
Аби не зашкодити довкіллю, дотримуйтеся нескладних правил пожежної безпеки. Вибираючись на пікнік до лісу, розкладайте багаття лише на спеціально відведених ділянках, не застосовуючи при цьому легкозаймистих речовин. Не викидайте на землю непогашені сірники чи недопалки, а також не відходьте далеко від вогнища. Перед поверненням додому обов’язково залийте вогонь водою або засипте землею.
Якщо ви побачили підозрілий предмет, що може виявитись вибухонебезпечним:
При виявлені «безгоспних» речей, не можна чіпати їх, як би привабливо вони не виглядали. Варто пам’ятати: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Не чиніть самостійно по відношенню до нього ніяких дій та якнайшвидше повідомте фахівців за номером «101» або «102». До їх прибуття постарайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли від місця знахідки на безпечну відстань.
Якщо ви опинились у натовпі:
Взагалі, як би не хотілося подивитися на подію, краще уникати значних скупчень людей. Якщо ви все-таки потрапили в натовп, дозвольте йому «нести» вас у напрямку від центру до краю і поступово вибирайтеся з нього. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена. Не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, металевих парканів, до яких вас можуть притиснути і задушити. Якщо поруч із вами знаходяться діти, міцно тримайте їх за руку або несіть на руках, коли вони зовсім малі. Головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо ви впустили якусь річ, у жодному разі не намагайтесь її підняти – життя дорожче. У випадку, якщо вас збили з ніг, прийміть позу ембріона – згорніться калачиком, підборіддя притисніть до грудей, коліна до голови, руками прикрийте голову. За будь-якої можливості спробуйте встати.
Рятувальники Луцького МРВ вітають всіх громадян з Днем Незалежності України: «Здоров'я Вам, щастя, миру та злагоди. Нехай надзвичайні ситуації оминають Вас та ваші домівки. Радісних, веселих, а головне – безпечних Вам свят»
Луцький міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Волинській області