1. Головна
  2. Оперативна інформація

Розпочалося чергове засідання виконавчого комітету

Розпочалося чергове засідання виконавчого комітету

Сьогодні, 1 грудня, чергове засідання члени виконавчого комітету розпочали з розгляду Проєкту Комплексної програми охорони довкілля Луцької міської територіальної громади на 2022–2025 роки. Начальник відділу екології Оксана Лисак детально розповіла про основні заходи, що передбачає дана Програма.

 

Комплексна програма охорони довкілля визначає 8 основних напрямків природоохоронної діяльності, кожен з яких містить конкретні природоохоронні та природо-орієнтовані заходи, а саме:

I. Завдання. Охорона і раціональне використання водних ресурсів.

Заходи: паспортизація річок та водойм, гідротехнічних споруд, виготовлення проєктів встановлення прибережних смуг та водоохоронних зон, будівництво та реконструкція очисних споруд виробничих стоків та реконструкція очисних споруд зливових стоків місцевими підприємствами, очищення заплави р. Стир в районі вул. Ковельська - Гнідавська, реконструкція водойми в с. Прилуцьке, розчищення від мулу каналів Центрального парку, впорядкування та утримання водних об’єктів на території громади, проведення досліджень якості води у поверхневих водних об’єктах, зариблення водойм.

II. Охорона атмосферного повітря .

Заходи: проведення режимно-налагоджувальних робіт на котлоагрегатах, реконструкція пилогазоочисного обладнання, інвентаризація викидів, обслуговування функціювання системи моніторингу повітря “Чисте повітря Луцьк”.

ІІІ. Охорона і раціональне використання земель

Заходи: моніторинг стану забруднення ґрунтів Луцької міської територіальної громади.

ІV. Охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів.

Заходи: озеленення території громади, інвентаризація насаджень, запобігання інтродукції та поширення чужорідних видів рослин, які загрожують природним екосистемам, видалення вітровальних, аварійних насаджень.

V. Охорона і раціональне використання ресурсів тваринного світу

Заходи: будівництво притулку для безгосподарних тварин, заходи щодо охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством.

 
 
 
 

VІ. Збереження природно-заповідного фонду

Заходи: утримання територій та об’єктів ПЗФ, розроблення проєктів створення та організації територій і об'єктів ПЗФ, розроблення документації із землеустрою для територій та об’єктів ПЗФ, діяльність щодо збереження видів тварин, занесених до Червоної книги України, створення ботанічного саду на вул. Потебні в м. Луцьку.

VІІ. Раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів.

Заходи: збирання, перевезення, зберігання, утилізації та знешкодження відходів (відпрацьовані люмінесцентні лампи, ртутні термометри, побутові хімічні джерела струму, зношені шини та ін.), придбання обладнання для роздільного збору органічних відходів (компостери для освітніх закладів), вивезення мулу з міських каналізаційно-очисних споруд, реконструкція споруд для зберігання промислових відходів, утилізація промислових відходів.

VІІІ. Наука, інформація і освіта, поширення екологічних знань

Заходи: організація і здійснення робіт з екологічної освіти (семінари, тренінги, конференції), придбання обладнання для природоохоронних організацій, створення та наповнення шарів екологічної інформації “Екологічний фонд” в публічній кадастровій карті Луцька, проведення заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища (фестивалі, конкурси, виставки), видання поліграфічної продукції з екологічної тематики, проведення загальноміських екологічних акцій.

 
 
 
 
 
 
 
 

Відповідно до Паспорту Програми загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 89 974,0 тис. грн, з них коштів бюджету Луцької міської територіальної громади 25 950,0 тис. грн, з них 7940,0 тис. грн коштів фонду охорони навколишнього природного середовища та 61 424,0 тис. грн коштів інших джерел.

Луцький міський голова Ігор Поліщук наголосив про короткострокові та довгострокові завдання щодо поліпшення екології у Луцькій територіальній громаді.

“На жаль, контролюючі органи не працюють у питаннях щодо викидів Гнідавського цукрового заводу, бо вони сьогодні палять мазутом. Чорний дим продовжує поширюватися містом. Завод знаходиться за межами Луцька, тому ми не маємо жодного впливу на його діяльність. Потрібно знову порушувати це питання перед контролюючими органами, адже скарги від лучан продовжують надходити. Скаржаться жителі громади та на осад, що залишається на автомобілях. Тому потрібно дослідити джерело цих викидів. На довгострокову перспективу — навести порядок на річці Стир. Зокрема, продовжувати розчищати річку від замулення та повалених дерев. Ми повинні зберегти річку і для купання, і для використання в інших цілях. Варто звернути увагу і на заплаву річки на вулиці Ковельській”,- зазначив Ігор Поліщук.

 

Крім того, начальник відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак зазначила що у місті вивчали питання доцільності встановлення у Луцьку бюветів й визначили, що у цьому немає потреби, бо якість води дуже хороша і доступність до джерел питного водопостачання дуже хороша.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777 946, 724 727, 720 665)