1. Головна
  2. Оперативна інформація

Секретар міської ради Григорій Пустовіт прозвітував про роботу 2019-го року

2019 рік для Луцької міської ради, її виконавчого комітету, виконавчих органів пройшов під знаком важливих політичних змін у владі та державній політиці загалом. У цей час найважливішим було забезпечити стабільність, суспільну злагоду, порозуміння та продовжити сталий комплексний розвиток усіх сфер життєдіяльності міста.

Найважливішим для життя луцької громади, розбудови міста стало створення Луцької міської об’єднаної територіальної громади. Відтак, площа об’єднаної територіальної громади тепер становить 73, 43 кв. км, а чисельність населення громади – 220 740.

За результатами 2019 року до бюджету міста надійшло 2 546,4 млн грн. До загального фонду власних надходжень надійшло 1469,6 млн грн, трансфертів 974,1 млн грн.

Минулого року з бюджету міста проведено видатки на суму 2 млрд 564,6 млн грн. З них: видатків загального фонду профінансовано 2 млрд 235,1 млн грн, спеціального фонду – 329,5 млн грн.

З загального фонду на фінансування установ соціально-культурної сфери спрямовано майже 1 млрд 786 млн грн: на заклади освіти – 889 млн грн, на соціальний захист – 528,6 млн грн, на заклади медицини – 305,3 млн грн, культури – 32,6 млн грн, фізичної культури та спорту – 30,4 млн грн.

Варто зауважити, що у 2019 році для ефективного функціонування закладів охорони здоров’я та освіти з бюджету міста до коштів медичної та освітньої субвенції міською владою додатково виділено 50 мільйонів та 23,7 мільйона гривень відповідно.

За останні 20 років місто не знало таких масштабних капіталовкладень у відновлення закладів бюджетної сфери. Відтепер лучани мають належні умови для отримання широкого спектру якісних медичних, освітніх послуг, організації дозвілля, естетичного та спортивного розвитку.

У 2019 році міська влада провела масштабну роботу, направлену на розбудову та відновлення належного стану інфраструктури міста, підвищення безпеки дорожнього руху, ремонт шляхопроводів, доріг, дворів, вулиць на основі комплексного вивчення стану вулично-дорожньої мережі та відповідно до плану капітальних та поточних ремонтів.

Луцька міська рада значну увагу приділяє залученню інвестицій, зокрема, у сферу енергозбереження та енергоощадні програми, оскільки це суттєвий спосіб заощадити кошти бюджету на енергоносії та є однією з передумов сталого енергетичного розвитку.

Спільно з Європейським інвестиційним банком у минулому році міська влада реалізовувала проєкт «Модернізація системи водопостачання та водовідведення Луцька», що реалізується в рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України».

У 2019 році було проведено конкурс проєктів Бюджету участі міста Луцька. Мешканцями було подано 46 проєктів різної спрямованості.

Минулого року продовжувалася активна робота в рамках проєкту оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька, що реалізується у співпраці з Європейським Інвестиційним Банком загальною вартістю 4 916 тис. євро. Розроблено тендерну документацію на закупівлю 30-ти низькопідлогових тролейбусів. Отримання першого траншу очікується в першому кварталі цього року.

Продовжувались роботи щодо внесення змін до генерального плану міста Луцька. Крім того, вперше 2019 -го року в нашому місті впровадили конкурс на встановлення малих архітектурних форм, розробили концепцію розміщення зовнішньої реклами та вивісок.

Вагомим фактором, що визначає рівень забезпечення державою належних умов життя своїх громадян, – є якість надання публічних послуг. Минулого року значно зросла кількість послуг, що надаються через ЦНАП і тепер становить 448.

На сьогодні соціальна політика міської влади реалізується відповідно до п'яти міських цільових програм, які фінансуються з міського бюджету, та спрямована на підвищення якості життя соціальновразливих груп населення, надання якісних соціальних послуг, забезпечення соціального захисту громадян, які найбільше цього потребують: малозабезпечені, одинокі громадяни, багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, особи з інвалідністю, ветерани війни та праці, внутрішньо переміщені особи з окупованих та анексованих територій України, учасники бойових дій з числа учасників АТО/ООС та члени їх сімей.

У 2019 -му році активно розвивалася міжнародна культурна діяльність.

У місті Луцьку сьогодні функціонує близько 200 громадських організацій та більше 100 місцевих організацій політичних партій.

За результатами дослідження Луцька міська рада посіла друге місце серед усіх міст обласного значення у загальнонаціональному рейтингу Індексу публічності місцевого самоврядування.

І сьогодні міська влада чітко бачить перспективи розвитку міста і свій план дій, окреслюючи на 2020 рік основні завдання:

- Реконструкція Театрального майдану. Будівництво фонтану.

- Реконструкція пр-ту Волі.

- Реалізація заходів у рамках Програми НЕФКО-3.

- Добудова нового корпусу Луцької музичної школи №3.

- Рекультивація полігону твердих побутових відходів у с.Брище.

- Облаштування шести нових скверів.

- Будівництво п'яти спортивних майданчиків з поліуритановим покриттям.

- Заміна 35-ти світлофорних об'єктів з метою автоматизованого регулювання руху (так звана "зелена смуга").

- Реконструкція вежі Чорторийських (Проект “Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька”).

- Придбання 30-ти нових тролейбусів.

- Встановлення лед-освітлення на вул. Конякіна.

Луцька міська рада, її виконавчий комітет висловлюють щиру подяку усім жителям міста Луцька: робітникам, вчителям, медикам, підприємцям, військовим, громадським активістам, керівникам усіх рівнів за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу, щоденну працю, патріотизм, виваженість та велику любов до свого міста і відданість своїй державі.

Наша спільна мета, щоб Луцьк був містом, у якому приємно жити, працювати, відпочивати та мріяти про майбутнє.

Під час обговорення звіту про зроблене минулого року депутат міської ради, радник міського голови Ігор Поліщук акцентував увагу колег на тих нововведеннях, що відбулися у Луцьку. Зокрема, він зазначив: “Наше місто стало першим в Україні щодо впровадження електронного квитка, без вкладання коштів міського бюджету. А відтак, досвід Луцька уже хочуть переймати інші міста України. Кардинальні зміни відбулися і у парках та скверах нашого міста. А перенесення Центрального ринку стало знаковою подією для нашого міста, адже мова про це тривала роками і лише завдяки рішучій позиції та політичній волі нашої каденції це питання буде остаточно вирішено. І уже через декілька років лучанам та гостям нашого міста буде приємно прогулюватися облаштованою територією поблизу замку Любарта”,- проінформував Ігор Поліщук.

Крім того, депутатів цікавило питання щодо черг до дитячих садочків нашого міста. Секретар міської ради Григорій Пустовів наголосив: ” Більше тисячі дітей з навколишніх сіл знаходяться у черзі до дитячих садочків. Наших дітей лише 600, тому як такої черги нема. Якщо навколишні села не захочуть приєднатися до Луцька, то тоді буде дві черги ”.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)