1. Головна
  2. Оперативна інформація

Сектор військових поховань на міському кладовищі у Гаразджі повинен стати пантеоном українських героїв

Сектор військових поховань на міському кладовищі у Гаразджі повинен стати пантеоном українських героїв

Луцька міська рада продовжує роботу над створенням сектору військових поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа, і 15 лютого виконавчий комітет оголосив Всеукраїнський відкритий архітектурний бліц-конкурс на кращу концепцію його облаштування. Сектор займатиме територію площею 1,28 га, і за задумом повинен стати місцем останнього спочинку як для загиблих при виконанні бойових завдань захисників України, так і у випадку їх смерті вже після повернення до мирного життя. Планується, що тут ховатимуть також співробітників правоохоронних органів, ДСНС, які загинули, виконуючи службові обов’язки. Тому сектор необхідно належним чином облаштувати, а для цього потрібні свіжі ідеї. Які саме – розповів директор департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради, головний архітектор Веніамін Туз.

 

Потреба у створенні належного місця поховання загиблих захисників України виникла ще в 2014 році, – зазначив Веніамін Туз. Про це, зокрема, клопотали військове керівництво та громадські організації, оскільки серед учасників АТО було багато волинян і жителів Луцької громади. Щоправда, довгий час увага акцентувалася на реконструкції з цією метою меморіального комплексу “Вічна Слава”. Однак втілення такої ідеї на практиці, по-перше, зайняло би дуже багато часу, адже меморіал є пам’яткою національного значення, і щоб почати його реконструкцію, довелося би пройти багато тривалих процедур. А головне — так і не було знайдено ключової ідеї як змінити радянський дух меморіалу. Тому Луцька міська рада пішла іншим шляхом: для поховань придбали нову ділянку, яку потрібно зробити пантеоном українських героїв.

— Нам би хотілося, щоб нарешті з’явилося таке місце – українське, з українськими символами, – пояснив Веніамін Туз.– Але це простіше зробити з нуля, коли є земельна ділянка, ще й такої великої площі, аніж пробувати пристосувати радянські моменти меморіалу під теперішні реалії. Скажімо, зірку поміняти на тризуб це не буде означати, що ми щось змінили. Потрібно зробити так, щоб сектор військових поховань став місцем справді українського спадку, українського характеру.

 
 
 

– Ми розуміємо, що нам треба не просто продовжити Алею почесних поховань, а зробити місце, яке потім буде слугувати своєрідною точкою виховного характеру, – додав Веніамін Туз. – Тут можуть проводитися військові церемонії з нагоди урочистих дат, збиратиметься велика кількість людей, підніматиметься прапор. Відповідно, сектор стане не просто місцем поховання, а своєрідним пантеоном наших героїв, місцем вшановування всіх загиблих, які віддали життя, і були волинянами чи лучанами.

 

Бліц-конкурс триватиме з 20 березня до 21 квітня. Положенням про конкурс передбачено призовий фонд у розмірі 180 000  (сто вісімдесят тисяч) грн.

1 (перша) премія – перше місце – 80 000 (вісімдесят тисяч) грн.

2 (друга) премія – друге місце – 60 000 (шістдесят тисяч) грн.

3 (третя) премія – третє місце – 40 000 (сорок тисяч) грн.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)