1. Головна
  2. Оперативна інформація

Соціальний захист населення - один із пріоритетів міської влади

   Виконавчий комітет Луцької міської ради заслухав доповідь директора департаменту соціальної політики міської ради Лариси Боярин про хід виконання Комплексної міської програми соціального захисту населення на 2011-2015 роки. Департаментом соціальної політики спільно з іншими виконавчими органами міської ради за участю громадських організацій розроблена Комплексна міська програма соціального захисту населення на 2011–2015 роки, яка затверджена рішенням міської ради від 17.12.2010 № 2/8.

   Бюджетом міста на 2012 рік на виконання заходів Програми передбачено 2 млн 569,6 тис. гривень, протягом першого півріччя поточного року профінансовано  1 млн  256,8 тис. гривень.

   На виконання заходів протягом поточного року було обстежено матеріально-побутові умови проживання 2860 сімей; виявлено 3 нужденні сім’ї, що потребують державних соціальних допомог; надано консультації щодо права на оформлення чи продовження пільг, пенсій, допомог 303 сім’ям.

   З нагоди відзначення визначних дат формуються та вручаються продуктові набори для нужденних з числа підопічних територіального центру та інших соціально незахищених мешканців міста. Так, у поточному році, з нагоди Великодніх свят, Дня Перемоги та інших визначних дат було сформовано та видано 1550 продуктових наборів (в т.ч. 1070 продуктових наборів надано Благодійним фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк»).

   З метою здійснення адресної підтримки окремих вразливих груп населення, за рахунок коштів міського бюджету, проводяться виплати:

      щомісячних стипендій видатним громадянам міста за вагомий внесок у розвиток міста на суму 0,5 тис. грн;

      щомісячної стипендії ветеранам війни, яким виповнилось 90 і більше років в сумі 2,4 тис. грн;

      щомісячної соціальної допомоги членам ОУН-УПА на суму 77,3 тис. грн;

   соціальної виплати сім’ям загиблих воїнів в Афганістані в сумі 9,6 тис. грн;

      щомісячної соціальної виплати вдові ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, який трагічно загинув під час виконання робіт над четвертим  енергоблоком ЧАЕС разом із екіпажем гелікоптера на суму 1,5 тис. грн.

   Протягом звітного періоду було проведено виплату матеріальної допомоги на поховання на суму 38,5 тис. грн.

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004   № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» призначена та виплачена компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги, в сумі 301,5 тис. грн.

   У звітному періоді було надано одноразову фінансову допомогу на вирішення соціально-побутових проблем 143 громадянам на суму 76,1 тис. грн.

   У 2012 році на виконання заходів Програми надано одноразову фінансову допомогу мешканцям міста з нагоди відзначення визначних дат на суму 6,6 тис. грн, з них:

- 5,0 тис. грн - 25 особам з числа ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та вдів  з нагоди річниці Чорнобильської катастрофи;

- 1,6 тис. грн - сім’ям,  на утриманні яких знаходяться двоє дітей-інвалідів, з нагоди відзначення  Міжнародного Дня захисту дітей.

   З метою підтримки окремих груп населення міста за рахунок коштів міського бюджету надається пільга на оплату житлово-комунальних послуг таким категоріям: інвалідам по зору І, ІІ груп та дітям-інвалідам по зору – в розмірі 100% в межах діючих норм (крім електроенергії та газу) та 8 членам сімей загиблих воїнів в Афганістані – в розмірі 100% (на утримання будинку та опалення з розрахунку на всю площу, на решту послуг – в межах діючих норм споживання). Так, протягом шести місяців 2012 року відшкодовано пільг на суму 500,0 тис. грн.

  Наданням соціальних послуг для одиноких людей похилого віку, людям з обмеженими фізичними можливостями та іншим незахищеним верстам населення у м. Луцьку опікується територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька.

   Станом на 1 липня 2012 року структурними підрозділами територіального центру обслуговується   3425 чоловік, з них 842 особи обслуговуються соціальними робітниками вдома, відповідно до договорів, укладених між підопічними та територіальним центром, 56 ліжковохворих.

  Підопічні територіального центру щоденно забезпечуються гарячим харчуванням (безкоштовне 3-х разове харчуванням; безкоштовні гарячі обіди; гарячі обіди на платній основі) у їдальні терцентру. Протягом звітного періоду забезпечено харчування 347 підопічних терцентру за кошти міського бюджету на суму 44,1 тис. грн.

  Також на суму 12,4 тис.грн. було надано підприємцями та фермерами благодійну допомогу продуктами харчування для приготування обідів підопічним територіального центру.

  На фінансову підтримку статутної діяльності міських громадських організацій ветеранів та інвалідів протягом першого півріччя 2012 року профінансовано 34,5 тис. грн, з них:

  Здійснюється фінансова підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водо- та теплопостачання. Протягом звітного періоду було профінансовано 45,5 тис. грн.

  Одним із розділів Програми передбачено заходи щодо соціальної адаптації бездомних  громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, зокрема, передбачено здійснювати фінансову підтримку діяльності Центру обліку бездомних громадян Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним громадянам та особам, звільненим з місць позбавлення волі. Так, протягом 2012 року профінансовано 34,0 тис. грн.

   З метою участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, в червні поточного року було подано проект «Створення Центру реінтеграції бездомних осіб в м. Луцьку». Проект передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на організацію надання комплексу соціальних послуг для бездомних в утвореному Центрі реінтеграції бездомних осіб. Загальний бюджет проекту становить 1 млн  80,178 тис. грн, з них: фінансування з фонду Конкурсу - 482,178 тис. грн; фінансування з бюджету міста – 500 тис. грн та внесок організації-партнеру – 98 тис. грн.

   Для забезпечення безперешкодного пересування осіб із вадами зору, у поточному році здійснено облаштування звуковими пристроями світлофорні об’єкти на вул. Рівненська – вул. Авторемонтна та вул. Глушець – Центральний ринок. Таким чином, на сьогодні в місті діє 10 світлофорних об’єктів,  обладнаних  звуковими  пристроями.

   В березні поточного року управлінням транспорту та зв’язку розроблено графік руху транспорту пристосованого для перевезень людей з обмеженими фізичними можливостями.

   У поточному році вирішено питання щодо організації перевезення дітей-інвалідів із захворюванням опорно-рухового апарату на навчання до Навчально-реабілітаційного центру.

   З березня 2012 року територіальний центр здійснює перевезення спеціально облаштованим транспортом інвалідів-візочників із графіком роботи з 800 до 2400, згідно попередніх замовлень; перевезення інших осіб з обмеженими фізичними можливостями здійснюється службою «Морячок-Таксі».

    Члени  виконкому взяли до відома інформацію і підтримали проект рішення про подальшу співпрацю територіального центру з громадськими, благодійними організаціями і фондами, а також релігійними громадами щодо надання соціального захисту  вразливим верствам населення. Також доручили продовжити роботу щодо виявлення одиноких пенсіонерів, інвалідів з метою надання їм необхідної допомоги. Департаменту ЖКГ доручено забезпечити контроль за нормативним пониженням бордюр при проведенні робіт з ремонту та реконструкції вулиць, управлінню транспорту та зв’язку - контролювати дотримання водіями усіх необхідних норм з обслуговування інвалідів.

    Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 720665)