Сьогодні ювілей Йосипа Георгійовича Струцюка, українського поета, прозаїка, публіциста, драматурга, Заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина міста Луцька
Шановний Йосипе Георгійовичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого 90-річчя! Це велична подія, яка є свідченням багаторічної творчої діяльності, багатого життєвого досвіду та відданості мистецтву слова.
Ваша творчість надихає, вчить, збагачує душі й серця багатьох поколінь. Ваші вірші та проза пронизані любов'ю до рідної землі, глибокою філософією та безмежним патріотизмом. Ви є взірцем для багатьох митців і шанувальників української літератури.
Зичимо Вам міцного здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення та нових досягнень. Нехай Ваші дні будуть наповнені радістю, а кожне слово знаходить відгук у серцях читачів. Дякуємо Вам за Вашу невтомну працю, за красу і мудрість Ваших творів.
Довідково:
Йосип Струцюк народився 17 липня 1934 року у селі Стрільці на Холмщині.
У 1944 році разом із батьками був депортований у село Новослобідка Запорізької області.
У червні 1946 року, рятуючись від голоду, разом із батьками переїхав на Волинь у село Глинище (нині Ужова) Рожищенського району. У 1958 році закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки, після чого вчителював у середній школі в Білостоці, що поблизу Торчина, був науковим співробітником Колодяжненського музею-садиби Лесі Українки та Волинського краєзнавчого музею. Працював у місцевих газетах. Обіймав посаду старшого редактора Волинського обласного Будинку народної творчості, режисера народної самодіяльної кіностудії «Джерела» Ківерцівського РБК, очолював обласну молодіжну літературну студію «Лесин кадуб».
Видав понад 60 поетичних, прозових та драматичних книжок. Йосип Георгійович - заслужений діяч мистецтв України, лауреат кількох міжнародних і всеукраїнських літературних премій. В пісенному жанрі співпрацював з такими відомими композиторами як Анатолій Кос-Анатольський, Олександр Білаш, Анатолій Пашкевич, Олександр Некрасов, Віктор Ліфанчук, Петро Свист, Віктор Тиможинський, Володимир Лич, Олександр Синютин та іншими. Зібрав і упорядкував до друку кілька сотень холмських і підляських народних пісень.За сценаріями і режисурою Йосипа Струцюка створено до десятка кінофільмів, зокрема, на тему Холмщини «Ти незгасна, зоре ясна». Ряд кінострічок були відзначені на всеукраїнських та міжнародних кіноконкурсах.
За активну громадянську позицію, самовіддану творчу працю, вагомий особистий внесок у літературно-мистецьке життя міста, відродження національної думки, значні здобутки у писемній творчості та публіцистиці, а також з нагоди 20-ї річниці Незалежності України Струцюку Йосипу Георгійовичу, заслуженому діячу мистецтв України, члену Національної Спілки письменників України, лауреату Міжнародної премії імені Богдана-Нестора Лепкого надано звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення міської ради від 08.09.2011 №13/111).
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)