Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Цю дату обрано не випадково, адже саме 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація кримських татар. Звинувативши їх у колабораціонізмі, радянська влада відправляла людей на спецпоселення до Середньої Азії, запроторювала у ГУЛАГ.
На збори виселенцям давали 15 хвилин. Всім членам родини дозволялося брати з собою до 500 кг речей і продуктів, однак в реальності все обмежувалося ручною поклажею. Майно кримських татар, що залишилося на півострові, описували й передавали переселенцям з Росії. Масове повернення на батьківщину припало на 90-ті роки.
На жаль, історія знову повторилася у 2014 році. Після анексії Криму росією, кримські татари повсякчас зазнають переслідувань та утисків, багато з них були змушені залишити рідні домівки. Репресії, арешти, викрадення людей — методи, до яких вдається росія, щоб знищувати цей незламний народ.
Аби віддати данину пам'яті жертвам геноциду кримськотатарського народу, громадськість зібралася на Замковій площі у Луцьку, де встановлений пам'ятний знак Жертвам тоталітарного режиму. У заході взяв участь секретар міської ради Юрій Безпятко.
Присутні поклали квіти, а потім хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих, щоб знали наступні покоління свою історію, всю правду про тоталітарний режим, про те, що він нікуди не зник і продовжує свої злочинні дії вже у 21 столітті.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)