1. Головна
  2. Оперативна інформація

Сьогодні відбулося засідання координаційної ради з питань протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів

Сьогодні відбулося засідання координаційної ради з питань протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів

Учасники наради під головуванням заступника міського голови Ірини Чебелюк зібралися на перше засідання, аби обговорити ті кроки, що уже були зроблені з часу започаткування Програми з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки та окреслити плани на майбутнє.

 

Нагадаємо: у жовтні минулого року депутати міської ради затвердили відповідну Програму протидії наркоманії. І хоча ще минуло не багато часу з моменту її затвердження, у нашій громаді уже зроблено чимало. Зокрема, у школах провели відповідне анкетування учнів 5-11 класів: чи розуміють діти що таке здоровий спосіб життя і що вони знають про наркотики.

 

Крім того, за сприяння соціально-відповідального бізнесу щодня три лектори у рамках Програми “Знати, щоб жити” у закладах освіти нашої громади читають лекції на різні теми, що стосуються здорового способу життя. Відтак, відповідним навчанням було охоплено більше п’яти тисяч дітей.

 

За словами депутата міської ради Романа Кравчука, уже у лютому цього року вийде спеціальний підручник для вчителів, який міститиме в собі 14 тем, що стосуються поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді. А в Instagrammi створена ще й відповідна сторінка, де діти анонімно можуть ставити питання щодо наркотиків. Варто зазначити, що досвідом Луцька уже зацікавилися інші міста України.

 

Наступним кроком у реалізації Програми протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді буде оновлення фільму “Правда про наркотики”, який хочуть показувати у закладах освіти та на телебаченні.

 

Велика робота проводиться щодо боротьби з наркоманією і спеціалістами управління соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Ще минулого року було організовано Конкурс соціальних промоутерів. А у школі сімейного життя протягом трьох місяців навчатиметься 14 подружніх пар.

 

Департамент молоді та спорту міської ради постійно організовує численні заходи, спрямовані не лише на протидію наркоманії, але й такі, що направлені на пропаганду здорового способу життя. У Луцьку до вирішення проблеми наркоманії активно долучаються і громадські та молодіжні організації. Зокрема, протягом шести днів за підтримки департаменту молоді та спорту підлітки долучилися до створення анімаційного ролика на тему протидії поширенню наркоманії у молодіжному середовищі.

 

На засіданні координаційної ради були розглянуті питання щодо ліквідації написів на будинках реклами наркотиків. За словами представників патрульної поліції, з травня минулого року створений спеціальний чат-бот, що діє по всій Україні, але жодної інформації щодо виявлення та розповсюдження наркотиків саме від жителів нашої громади не надходило. Можливо, люди про це ще не проінформовані.

 

Учасники координаційної ради обговорили форму заявки, яку мають подати до департаменту молоді та спорту бажаючи долучитися до втілення Програми протидії наркоманії. Детальніше за інформацією щодо заявки звертатись до вказаного департаменту міської ради.

 

Заступник міського голови Ірина Чебелюк наголосила на важливості продовження надалі реалізації Програми протидії наркоманії, адже наркотична залежність дуже важко піддається терапії та має вкрай негативний вплив як на здоров’я і психологічний стан наркозалежних, так і на подальшу їх долю та можливість нормального життя.  Саме тому, за її словами, так важливо запобігти наркозалежності, зробивши акцент саме на активних просвітницьких заходах та своєчасному реагуванні на небезпеку втягнення молоді до вживання наркотичних речовин. Ця проблема вимагає консолідованих зусиль організацій всіх форм власності, представників влади та громадськості, батьків та педагогів, представників громадських та благодійних організацій та всіх небайдужих.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)