Сотні лучан утворили «живий ланцюг єднання» та урочисто розгорнули 200-метровий Прапор на День Соборності України
22 січня Театральний майдан, що в самому серці Луцька, був велелюдним. Більшість прийшли сім’ями, з друзями та колегами. В суботу відзначався особливо пам’ятний день в історії України – День Соборності.
Сотні лучан та гостей міста зібралися, щоб приєднатися до створення «живого ланцюга єднання», який символічно означає об’єднання України. Саме 22 січня у 1919 році втілилася у життя споконвічна мрія українців: дві республіки, УНР та ЗУНР, що довгі століття перебували у складі різних імперій, об’єднавшись, утворили єдину республіку.
Організатором заходу виступили Луцький міський молодіжний центр, Луцька міська рада, Департамент молоді та спорту Луцької міської ради у партнерстві з молодіжними центрами, молодіжними радами, організаціями та навчальними закладами. До відзначення події долучилося багато молоді.
«Сьогодні на майдан прийшло більш як 1000 людей, справді небайдужих до долі України. Це знакова подія, щоб нагадати кожному, що потрібно любити Батьківщину та єднатися. Бо в єдності наша сила і незламність – це перше, що ми повинні показувати, як приклад, для дітей і молоді. Саме завдяки таким подіям ми гуртуємося, мотивуємося та ще більше заряджаємося національно-патріотичним духом» – відзначив співорганізатор заходу, директор комунального закладу «Луцький міський молодіжний центр» Юрій Семчук.
Театральний майдан біля пам’ятника Лесі Українки майорів національною символікою. Урочиста частина розпочалася із вітальних слів.
«Це величне свято, до якого ми йшли дуже багато років, втратили тисячі найкращих наших синів і доньок, - вітаючи присутніх, сказав історик, краєзнавець і військовослужбовець Сергій Годлевський, який розповів про історичної події акції «Ланцюг єдності» у 1990 році. - Особливо тепло хочу привітати всіх школярів, які сьогодні прийшли, їхніх вчителів, батьків, які привели своїх дітей. Велика шана ліцеїстам, які прибули сьогодні, братам моїм військовим, які також своєю присутністю і мужністю прикрасили сьогоднішнє свято. Ми мусимо бути єдині, бо ворог стоїть біля наших дверей».
Сергій Годлевський закликав присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих у війні за нашу незалежність і державність.
На заході учень 11-А класу Луцького ліцею №14 імені Василя Сухомлинського Марко Стемковський зачитав текст «Акту Злуки».
Катерина Баришева, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Генерація Змін», продекламувала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».
До вітального слова приєднався директор Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий, який наголосив, що ми маємо робити все необхідне, аби не допустити відновлення Дня Незалежності України втретє.
«Про важливість пам’ятати і відзначати такі вагомі дні нашого національного становлення годі говорити. Це не просто наша історія, це не тільки частина нашої державності. Соборність – це про кожного з нас. Тільки єднаючись – ми можемо позиціонувати себе як міцну українську націю» – відзначив Володимир Васильович.
Вихованці ліцею №28 розгорнули Державний Прапор України. Після цього прозвучав Гімн України у виконанні оркестру Луцького прикордонного загону та артистки Волинського академічного українського обласного музичного драмтеатру ім. Тараса Шевченка, Дарини Гребенко.
«Родзинкою» заходу стало формування «живого ланцюга єднання», учасники якого розгорнули 200-метровий синьо-жовтий стяг та із супроводом оркестру, національних пісень і вигуками патріотичних гасел рушили урочистою ходою вздовж вулиці Лесі Українки. Після цього всі учасники спільно виконали Гімн України.
Департамент молоді та спорту