1. Головна
  2. Оперативна інформація

Соціально відповідальний бізнес і КП “Луцькводоканал” долучились до форуму “Зелена трансформація регіону. Екологізація виробництва”

Соціально відповідальний бізнес і КП “Луцькводоканал” долучились до форуму “Зелена трансформація регіону. Екологізація виробництва”

Днями у Луцьку, на базі підприємства «Модерн-Експо», відбувся важливий для Луцької громади захід – форум «Зелена трансформація регіону. Екологізація виробництва», який об’єднав представників виробничих підприємств навколо теми екологічного та безпечного виробництва. Було опрацьовано актуальні питання щодо безпеки діяльності підприємств, встановлення сучасних технологій очищення стічних вод, а також ряд інших питань, які визначають напрямок спільного руху у сфері екологічного виробництва і «зелених» технологій.

Приємно відзначити, що у Луцьку є підприємство європейського рівня, яке слугує яскравим прикладом впровадження сучасних екологічних технологій і дбає про безпеку для навколишнього середовища, а саме «Модерн-Експо». Відоме у багатьох країнах світу, підприємство сповідує принципи чесності й екологічності у роботі. Генеральний директор Петро Пилипюк розповів про основні напрямки налагодження безпечної для екології діяльності, використання сучасних технологій у виробництві. Також учасники Форуму мали змогу оглянути виробничий процес і сучасні очисні споруди виробничих потужностей.

 
 
 

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк також представив на Форумі інноваційні екологічні проєкти підприємства, що теж викликало подив в учасників заходу, адже комунальне підприємство реалізовує ряд потужних міжнародних проєктів, залучаючи інвестиції і дбаючи про екологічний стан у громаді навіть в складних реаліях великої війни.

Серед найбільших проєктів КП «Луцькводоканал», які реалізуються вже, або перебувають на підготовчому етапі:

- цифровізація обліку водопостачальних та енергетичних послуг;

 

- автоматизація виробництва;

 

- генерація сонячної енергії;

 

- озонування повітря на об’єктах;

 

- виробництво біогазу на базі очисних споруд;

 

- модернізація системи водопідготовки продуктивністю 24 тисячі метрів кубічних на добу;

 

- реконструкція каналізаційних очисних споруд продуктивністю 70 тисяч метрів кубічних на добу;

 

- виробництво органічного добрива LWC з осаду стічних вод;

 

- експериментальний проєкт з використанням органічного добрива LWC.

Варто відзначити, що основною метою Форуму було отримання інформації щодо можливостей для екологізації виробництва і обмін досвідом між представниками великих підприємств. Однак викликає занепокоєння позиція тих підприємств, які проігнорували запрошення на Форум і які насправді потребують запропонованих ініціатив для налагодження екологічного і безпечного виробництва. Фактично, підприємства, які не мають очисних споруд, за якими фіксуються скиди нечистот в каналізацію та інші порушення, навіть не йдуть на дискусію і не роблять жодних кроків для впровадження безпечних і сучасних технологій, важливих для майбутнього нашої громади.

Захід показав, що в Луцьку є соціально відповідальний бізнес, але є й ті, які дбають виключно за власну вигоду, уникають дискусій і своєю діяльністю шкодять довкіллю і людям. Однак, найближчим часом для них також прийде час, коли уникати відповідальності не вдасться. Оскільки всім потрібно працювати і дбати про місто і його екологію, а не тільки використовувати наявні ресурси у власних інтересах.

 

КП «Луцькводоканал»