Спеціалісти Луцького міського відділення Фонду соціального страхування інформують про стан виробничого травматизму на підприємствах міста
Відповідно до частини першої статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхового експерта з охорони праці.
За дев’ять місяців 2019 року роботодавцями подано 69 повідомлень про нещасний випадок до Луцького міського відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області (далі по тексту - Луцьке міське відділення), з них: 3 - нещасні випадки із смертельним наслідком, 5 - групових нещасні випадки, 7 – нещасних випадків смерті на підприємстві, 75 працівників отримали травми внаслідок нещасних випадків. За результатами розслідування нещасних випадків 16 нещасних випадків не пов’язані з виробництвом, на 9 працівників акти не складені, так як триває розслідування нещасного випадку.
За аналогічний період 2018 року роботодавцями подано 66 повідомлень про нещасний випадок до Луцького міського відділення, з них: 6 - нещасних випадків із смертельним наслідком, 2 - групових нещасні випадки, 1 – нещасний випадок смерті на підприємстві, 68 працівників отримали травми внаслідок нещасного випадку, за результатами розслідування нещасних випадків 14 нещасних випадків не пов’язані з виробництвом.
Основні причини нещасних випадків: невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 18; особиста необережність потерпілого – 13; невиконання посадових обов’язків – 6; травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб – 5; порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного) – 5.
Перебування в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння працівника 3 випадки у 2019 році та 2018 році.
Вид події, який призвів до настання нещасного випадку: падіння потерпілого під час пересування – 12, падіння потерпілого з висоти та дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 7; дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів- 5.
Найбільш травмонебезпечні галузі економіки: виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність – 9; будівництво – 7; охорона здоров’я – 6; транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 5; виробництво машин і устаткування – 4.
Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку: автомобілі – 8; устаткування целюлозно – паперове - 3.
За несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок трьох роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що більшістю причин нещасних випадків є організаційні та психофізіологічні причини, тому страховим експертом з охорони праці приділяється значна увага пропаганді в засобах масової інформації безпечних та нешкідливих умов праці шляхом проведенню нарад, “круглих столів”, участь на підприємствах в комісіях з навчання та перевірки знань з питань охорони праці та впровадження системи управління охорони праці на підприємствах.
Луцьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області