1. Головна
  2. Оперативна інформація

Стан виплати заробітної плати на підприємствах міста на постійному контролі міської влади

   Сьогодні відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. Його провів заступник міського голови Василь Байцим. Учасники зустрічі обговорили стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах Луцька.
   Станом на 1 лютого цього року заборгованість з виплати заробітної плати складала 4653,7 тис. грн, із якої 2022,4 тис. грн – борг економічно активних підприємств, 899,9 тис. грн не виплачено заробітної плати підприємствами, які призупинили діяльність, 1731,4 тис. грн рахується боргу за підприємствами-банкрутами.
    У порівнянні з початком року сума зарплатного боргу в цілому зменшилась на 256,4 тис. грн, хоча по підприємствах економічно активного кола збільшення заборгованості на 373,5 тис. грн.
Заборгованість з виплати заробітної плати на кінець 2011 року мали наступні підприємства: Луцьке підприємство електротранспорту (983 тис. грн), товариства «Свемон-Волинь» (64,8 тис. грн), «Каскад-транспорт» (73,2 тис. грн), Торговий дім «Луцьккондитер» (13,7 тис. грн), «Довірче товариство – перша Волинська фінансово-будівельна компанія «Траст-Інвест-Буд» (27,3 тис. грн), дочірнє підприємство «Мостозагін № 60» товариства «Мостобуд» (693,4 тис. грн) та підприємство «Автогосподарство Волинської обласної ради» (53 тис. грн).    Усі боржники, крім Торгового дому «Луцьккондитер», заборгованість на 1 лютого у порівнянні з початком року збільшили.
    З’явились у переліку нові боржники: товариства «Меблі-Вікторія» (89,6 тис. грн) та «Газгарант» (13,9 тис. грн) і приватне підприємство «Енерго-світ» (10,5 тис. грн).
   За оперативними даними, у першій половині лютого сума заборгованості із виплати заробітної плати економічно активних підприємств частково зменшилась і становить 1940,4 тис. грн.
   Щодо рівня оплати праці найманих працівників, то середня заробітна плата в економіці та соціальній сфері міста за 2011 рік склалась на рівні 2171 грн. Перевищення середньообласного показника – на 8,9 %.
    У січні 2012 року збільшилась кількість суб’єктів господарювання з низьким рівнем середньої заробітної плати. Так, у грудні 2011 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників не перевищувала законодавчо визначеного рівня мінімальної заробітної плати у 17-ти суб’єктів господарювання, в січні цього року їх кількість становить 44.
    Варто зауважити, що показники рівня заробітної плати та заборгованості з виплати заробітної плати належить до числа таких, які враховуються при визначенні рейтингу області. Тому ці показники  знаходяться на постійному контролі та обов’язково враховуються у Програмі соціального та економічного розвитку міста. У числі основних завдань Програми розвитку міста у 2012 році передбачені ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати та збільшення доходів громадян. Запланований показник рівня середньої заробітної плати становить 2395 грн.
   На спільне засідання комісії та робочої групи були запрошені керівники підприємств, які допустили заборгованість з виплати заробітної плати, та керівники підприємств з низьким рівнем оплати праці для з’ясування причин такої ситуації та обговорення можливих шляхів її вирішення.
    Василь Байцим запропонував членам комісії виїхати на підприємства, які платять своїм працівникам зарплату, меншу від мінімальної, поспілкуватися з керівництвом та перевірити їхню роботу.
    Також учасники засідання розглянули звернення голови обласної організації ошуканих вкладників та голови Братства ОУН-УПА Волинського краю щодо легалізації трудових відносин з найманими працівниками, які здійснюють торгівлю на ринках міста.

   Відділ інформаційної роботи міської ради
   (777904, 777946, 720665)