Світ птахів – світ натхнення

1 та 2 квітня відбувся цикл еколого-освітніх занять, присвячених до Міжнародного дня птахів. У заходах взяли участь вихованці гуртка «Юні орнітологи» Волинського еколого-натуралістичного центру (учні КЗ ЗСО "Луцька гімназія №3"). Заняття провів головний спеціаліст відділу екології Луцької міської ради Савчук Павло
1 квітня у Волинському еколого-натуралістичному центрі відбулася теоретична частина заходу. Павло Савчук презентував дітям унікальне екологічне хобі – бьордвочінг (спостереження за птахами), яке набуває популярності у світі та сприяє охороні природи. Гуртківці дізналися, як користуватися визначниками птахів та мобільними орнітологічними додатками.

Діти переглянули презентацію "Дивовижні птахи нашого краю", дізналися цікаві факти про пернатих мешканців Волині, а також послухали їхні голоси. Завершилося заняття інтерактивними онлайн-вікторинами:
"Вгадай, хто співає" – розпізнавання птахів за голосами.
"Птахи Кічкарівських ставків" – знайомство з орнітофауною місцевих водойм.




2 квітня відбулася практична частина – еколого-освітня екскурсія/майстер-клас з бьордвочінгу на Кічкарівських ставках. Озброївшись біноклями, монокулярами та визначниками птахів, юні орнітологи спостерігали за птахами у природному середовищі.
Що побачили?
12 видів птахів (серед яких лебеді-шипуни, лиски, крижні, пірникози, мартинові)
Величезну колонію мартинів
Самку-лебідку на гнізді з самцем-охоронцем
Ондатру – несподівану знахідку для юних дослідників
Кожен учасник отримав буклет «Фауна Кічкарівських ставків» та власний досвід ведення польових спостережень.




Кічкарівські ставки, цінне міське водно-болотне угіддя, розташовані в заплавній долині річки Омелянівка (притока Стиру) у районах Черчиць та Кічкарівки. Створені у радянські часи для рибного господарства, покинуті у 90-х, поступово перетворилися на природний куточок дикої природи посеред міста. Тут мешкають лебеді-шипуни, лиски, крижні, мартинові, пірникози, болотні луні, очеретянки, чаплі, бобри, ондатри,, черепахи болотні тощо.
Екосистемна цінність: ці водойми контролюють рівень води, очищують її та забезпечують оселища для рідкісних видів.




Міські водно-болотні угіддя, такі як Кічкарівські ставки, – це природні оази, які необхідно зберігати!
Долучайтеся до природоохоронних заходів і відкривайте світ птахів разом із нами! Збереження міських природних зон – це відповідальність кожного з нас!
Відділ екології міської ради