Територіальний центр соціального обслуговування у Луцьку продовжує працювати в період воєнних дій
В їдальні Луцького терцентру соціального обслуговування — гамірно. Опівдні тут частують гарячими обідами понад півтори сотні людей. Головне тих, хто опинилися у складних життєвих обставинах. Тому тутешні кухарі на роботі від 8-ї ранку: розкладають у посуд перше, друге і компот.
Установу, де співчувають ближньому, відкрили 28 років тому. Самотні люди, люди похилого віку та особи з інвалідністю можуть користуватися тут швейною майстернею, пральнею, вибрати собі необхідні речі, поїсти, постригтися, прийняти душ. Усього під опікою Центру — 3,5 тисячі жителів громади. Однак, з початку війни, розповідає директор Галина Шатецька, додалося іще понад півтисячі. Це — внутрішньо переміщені особи, котрі стали на облік у Департаменті соцполітики, і теж очікують на допомогу держави.
З напливом біженців графік роботи терцентру не змінився, а ось функцій додалося. Аби соцпрацівників хоч трішки розвантажити, міська влада ініціювала зміни: від 23-го березня речі першої необхідності переселенці отримуватимуть тут, а ось харчуванням забезпечуватимуться за іншою адресою.
“Територіальний центр ні на день не припиняв свою роботу від початку бойових дій на території України. Дійсно, його робота дещо ускладнилась, адже багато допомоги було надано і вимушено переміщеним особам, які зверталися сюди за допомогою. Однак, від сьогодні ми розділяємо забезпечення гарячим харчуванням окремо для мешканців громади та вимушено переміщених осіб. Відтепер в територіальному центрі гаряче харчування надаватиметься лише для мешканців нашої громади, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують нашої опіки. А для осіб, які є вимушено переміщеними, із сьогоднішнього дня запрацювала їдальня на базі Гімназії №4, що забезпечуватиме їх гарячим харчуванням.
Робота терцентру була і залишається складною. Крім обідів, які видаються щодня понад 200-м особам, люди тут можуть отримати психологічну допомогу, допомогу з банку одягу. Крім того, є ряд мешканців, що отримають допомогу сухими пайками, яких відвідують соціальні працівники”, - розповіла заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Нині у Луцькій громаді офіційно зареєстровано 5 тисяч вимушених переселенців. Усі мають дах над головою, одяг, засоби особистої гігієни та підтримку місцевих жителів. Вирішилося питання і з гарячим харчуванням. Завдяки міській раді і фонду Ігоря Палиці, безкоштовні гарячі обіди надаватимуться біженцям за адресою проспект Волі, 25. Потрібно лише мати із собою відповідні документи, засвідчені департаментом соцполітики.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)