Тренінг згуртував жінок, які постраждали від домашнього насильства
Вільна. Окрилена. Незалежна. Амбітна. «ВОНА» - кар’єрний хаб. Це проєкт, орієнтований на допомогу в працевлаштуванні жінок, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або перебувають у важких життєвих обставинах та прагнуть розвиватися у професійному напрямку. Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA. З метою ознайомлення з особливостями працевлаштування жінок, котрі постраждали від гендерно зумовленого насильства та тим, які знаходяться в групі ризику відбувся спільний з представниками організації захід в Луцькій філії Волинського обласного центру зайнятості.
Спікеркою виступила кар'єрна радниця хабу «ВОНА» Наталя Малютіна, яка поглибила знання учасників заходу про:
- гендерну дискримінацію;
- базовий алгоритм роботи з жінками, що стали жертвами насильства;
- стратегії спілкування з жінкою, ймовірно постраждалою від гендерно зумовленого насильства, за її поведінковими моделями;
- перспективи, важливість та співпраця різноманітних суб’єктів взаємодії, що стануть запорукою ефективної допомоги жінці, постраждалої від ГЗН.
Менторка зазначила, що безробіття є в кожній країні, але ми зіштовхнулись з новим викликом – війною, яка посилює тенденцію до насильства як наслідок психологічного напруження агресії на війні. Гендерно зумовлене насильство – це те, яке вчиняють стосовно людини через її стать. Від такого виду насильства страждають і чоловіки, і жінки. Учасники заходу розглядали приклади та визначали чи є у наведених кейсах ознаки гендерно зумовленого домашнього насильства. Визначали як формується така нерівність. Особливо зацікавило присутніх тема стереотипів – чому і коли вони виникають. Пані Наталія розкрила таке поняття як «штраф за материнство», наголошуючи, що материнство – не обов’язок, а вибір. Також експертка проєкту «ВОНА» дала присутнім інформацію про те, куди можна звернутись постраждалим від гендерно зумовленого насильства за допомогою.
Тренінг відбувся в дружній та невимушеній атмосфері. Такі заходи дають «вудочку», щоб жінки самі могли врятувати себе від різного виду насильства.
Луцька філія Волинського обласного центру зайнятості