1. Головна
  2. Оперативна інформація

Триває екологічна просвіта у дошкільних закладах міської громади

Триває екологічна просвіта у дошкільних закладах міської громади

Екологічна компетентність підростаючого покоління сьогодні є однією з основних складових нової української школи. Саме тому значна увага екологічній освіті та вихованню приділяється в закладах дошкільної освіти нашої громади.

 

18 травня у ЗДО №7 “Лелітка” відбувся еколого-просвітницький захід для найменших лучан, присвячений Дню Землі та екологічним проблемам сучасної України “Подбай про Землю — посади Дерево Миру”. До участі у заході були залучені майже всі вихованці закладу та їх педагоги. Захід розпочався зі звучання дзвону Миру - символу мирного життя, який закликає задуматись, як зберегти нашу планету та життя на ній. На семи майданчиках різновікових груп відбувались дискусії та ігри дітей з педагогами на екологічні теми: про важливість чистої води, збереження енергії, роль зелених рослин, дерев та квітів, забруднення повітря та необхідності сортувати сміття, правильно проєктувати та будувати місто без шкоди довкіллю та про руйнівні наслідки війни для довкілля України.

 

Головні герої дійства Лелітка та Лучко завітали на кожен майданчик з подарунками для еколят: чистою питною водичкою, вітрячками, як символами альтернативних джерел енергії, саджанцями дерев та квітів, екоторбинками. На завершення діти, батьки та представники міської влади висадили магнолію - дерево Миру.

 

Участь у заходів взяли директор департаменту освіти міської ради Віталій Бондар, начальник відділу екології Оксана Лисак, методисти департаменту, керівники ЗДО, батьки вихованців садочка.

 

Для проведення цієї тематичної екологічної акції ЗДО №7 обрано не випадково, адже у закладі триває багаторічна плідна робота з екологічного виховання та з благоустрою території, створена Стежина відчуттів, дендрарій високодекоративних багаторічних чагарників, дерев та квітів.

 
 

На території садочка ростуть різноманітні хвойні та листяні рослини: ялівці, спірея, азалії, магнолії, рододендрони, деревовидні піони, троянди, лаванда, лікарські трави та велика кількість квітів. Діти та педагоги компостують органічні відходи, які утворюють в процесі догляду за рослинами та бережуть природні лугові газони, застосовуючи їх скошування лише мінімально за потреби.

 

Вирішити притаманні сучасному суспільству екологічні проблеми можливо лише за умови зміни поведінки людини, її цінностей, формуючи нове екологічне мислення і досконалий, максимально наближений до природи простір. І чим раніше, вже з перших років життя дитини, буде здійснюватись екологічне виховання, тим більшої його ефективності буде досягнуто.

 
 
 

Тому, в діяльності Луцької міської ради напрямок на екологічне виховання, починаючи з дошкільного віку, займає вагоме місце.

 

Відділ екології Луцької міської ради