Триває підготовка педагогів у шкільну програму “Підприємливі діти”
В рамках виконання “Програми підтримки малого і середнього підприємництва” на території України спільно з мерією міста Люблін, Університетом імені Марі Кюрі-Склодовської, Волинським національним університетом та ГО “Ефект дитини” триває реалізація навчально-промоційного проєкту “Підприємливі діти: Луцьк – Люблін”. В рамках проєкту, сьогодні відбуваються останні перед початком занять у школах підготовчі тренінги молодих педагогів, студентів факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Тренінги проходять в онлайн режимі, де по обидві сторони екрану в іноваційний спосіб працюють над конспектами занять студенти з Луцька та Любліна під керівництвом автора навчальної програми “Підприємливі діти”, докторки педагогічних наук факультету педагогіки та психології Університету Марі Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) Малгожати Хояк.
“Співпраця над проєктом “Підприємливі діти” та можливість втілити його в Луцьку є надзвичайно цінним професійним досвідом як в цілому для нашого факультету, так і для молодих педагогів, котрі в іноваційний спосіб навчаються нових підходів, методів викладання азів бізнесу у початковій школі. Зовсім нещодавно, у рамках Нової української школи (НУШ), “підприємливість” стала визначеною як важлива компетенція, яку ми маємо допомогти дитині розкрити уже в молодших класах. Програма “Підприємливі діти” однозначно допоможе нам зробити це у сучасний європейський спосіб, а наші молоді педагоги зможуть у подальшому, працюючи з дітьми, професійно формувати одну з ключових компетентностей НУШ-підприємливість та фінансову грамотність молодших школярів”, - розповіла освітній координатор проєкту, професор кафедри теорії і методики початкової освіти Волинського національного університету ім. Лесі Українки Валентина Вітюк.
Дев'ять студенток університету вже отримали сертифікати, пройшовши курси підприємництва та соціального бізнесу на платформі Prometheus. Водночас, у роботі з Університетом Марі Кюрі-Склодовської педагогині відточують професійну майстерність подачі матеріалу школярам Луцька.
“Конспекти, над якими ми працюємо з польською стороною, справді іноваційні та містять багато цікавого і нового для нас. Практично щодня ми працюємо тут в Лабораторії початкової школи над якісним засвоєнням матеріалу і адаптовуємо надану нам Любліном дидактику під українські реалії”- коментують молоді педагоги.
Так, наприклад, в адаптованій версії школярі Луцька вивчатимуть тему брендинга компанії на прикладах карток із зображенням логотипу та назв підприємств-учасників програми “Підприємливі діти”, а саме: ПАТ “ВГП” (Рута), СП ТОВ “МОДЕРН-ЕКСПО”, ТОВ “Тигрес”, ТзОВ “Волинські солодощі”, ПАТ “Едельвіка”, ТзОВ “Забіяка”, ДП “АСЗ № 1” АТ “АК “БОГДАН МОТОРС”, ПАТ “Теремно Хліб”, ПрАТ “Луцькавтодор”, ТзОВ “Дмитрук-Фудз”, ТОВ “Гранд Персона”. Водночас, для майстер-класи з підприємництва для школярів проведе креативна агенція hoba.digital.
Окрім hoba.digital мале підприємництво в проєкті “Підприємливі діти” представлене родинним бізнесом Каббура Groom Academy (грумінг салоном для тварин) та майстром гончарної справи Анатолієм Філозофом.
Новизною проєкту “Підприємливі діти” є іграшка Кликун-підприємець, який стане символ дитячої програми саме у Луцьку, виготовлена на замовлення Луцької міської ради учасником проєкту компанією “Тигрес”. У Польщі ж такою іграшкою традиційно є Козлик- підприємець, який є символом міста Люблін.
Луцьк став першим містом України, що реалізовує програму “Підприємливі діти” у співпраці з польськими партнерами. Організаторами програми у Луцьку є Луцька міська рада, Волинський національний університет ім. Лесі Українки та громадська організація “Ефект дитини”.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)