1. Головна
  2. Оперативна інформація

Ці відходи буде перероблено!

Ці відходи буде перероблено!

Нещодавно м.Луцьк стало кандидатом на проведення сертифікації у європейській програмі “Міста нуль відходів”.

19 грудня у закладі дошкільної освіти №25 відбулась настановча зустріч-нарада з керівниками ЗДО, щодо напрямків діяльності дошкільних навчальних закладів в системі управління відходами Луцької міської територіальної громади, їх місце та роль у цій програмі.

 

Восени за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено перші 57 шт. контейнерів загальною вартістю 98 тис. грн для роздільного збору ПЕТ-пляшки та скла та встановлено їх у 37 дитсадках. Для ознакування виготовлено спеціальні наліпки, де зазначено “Ці відходи буде перероблено !” Ініціатива щодо встановлення таких контейнерів та поглибленого сортування і збору окремих фракцій вторинної сировини надійшла від керівників закладів дошкільної освіти.

 

Вже у 2025 році освітяни розпочнуть поглиблене сортування побутових відходів у своїх установах, відсортовуючи для передачі на подальшу переробку ПЕТ-пляшку та скло. Відсортована сировина буде передаватись суб’єктам господарювання, які працюють в цьому секторі міського господарства або на сміттєсортувальні майданчики “Чистий Луцьк” та “Чисте довкілля” ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”.

 
 

Досвід сортування побутових відходів у освітян уже є, адже в минулому році у дитсадках розпочали компостування органічних відходів (опалого листя, скошеної трави, кухонних харчових залишків ), більше 10 років як здійснюється збір відпрацьованих батарейок та макулатури. Еколого-просвітні акції “Наступи на пляшку”, “Здай батарейку-отримай цукерку”, “Сотвори катрину-збережи Україну” та багато інших, вже тривалий час закладали підґрунтя для запровадження розумного управління відходами. Завдяки організації роздільного збору відходів у навчальних закладах міської громади, десятки тон батарейок та сотні тон макулатури, як вторинної сировини повернено у господарський обіг.

Наша мета - налагодити ефективне управління муніципальними відходами у громаді. Ми обираємо стратегію “нульових відходів” як шлях, що веде до скорочення споживання ресурсів, зменшення негативного впливу на довкілля, виховує у громадян персональну відповідальність за якість життя у громаді.

 

Відділ екології Луцької міської ради