1. Головна
  2. Оперативна інформація

Творча делегація міста Луцька побувала у Познані

Творча делегація міста Луцька побувала у Познані

Творча делегація міста Луцька у складі членів Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та учасників народного аматорського фольклорного гурту «Чачка» комунального закладу «Палац культури міста Луцька» побувала на V Всесвітньому фестивалі лози та лозоплетіння, що відбувся 23-27 серпня 2023 року у місті Познань (Республіка Польща). Очолювала делегацію директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів.

 

Мета участі у заході: презентація нематеріальної культурної спадщини нашого краю, налагодження міжнародної культурної співпраці, вивчення досвіду з організації масштабних культурних проєктів світового рівня та реалізація спільних проєктів у майбутньому.

 
 

V Всесвітній фестиваль лози та лозоплетіння цьогоріч зібрав до гурту 135 майстрів народного мистецтва з 56 країн світу. Програма заходу включала конкурс та ярмарок виробів з лозоплетіння, майстер-класи, презентації національних культур та концертні виступи.

 
 
 
 
 

В офіційному відкритті фестивалю взяли участь представники країн-учасниць заходу, державної влади та місцевого самоврядування Республіки Польща: Сенату, Ради міністрів, міністерств культури та національної культурної спадщини, закордонних справ, сільського господарства та розвитку села, адміністрації Маршалка та Воєводи Великопольського воєводства, мерії міста Познань.

 

Головна подія заходу - конкурс робіт за Гран-прі фестивалю, до участі в якому були представлені роботи, що виконувалися наживо упродовж двох фестивальних днів, і роботи, виконані майстрами поза межами фестивалю. Учасники з України здобули три нагороди, зокрема, майстриня з Луцька Орися Щур отримала відзнаку у номінації «абстрактна декоративна форма». Переможців та лауреатів конкурсу урочисто відзначили під час церемонії закриття фестивалю.

 

«Україно, квітни!» - під такою назвою у фестивальному павільйоні були представлені роботи луцьких майстрів, які викликали особливу зацікавленість у відвідувачів фестивальних заходів.

Нематеріальну культурну спадщину нашого краю упродовж чотирьох фестивальних днів з успіхом презентував аматорський фольклорний гурт «Чачка» Палацу культури міста Луцька. Національні обрядові пісні, ігри, забави у виконанні учасників колективу додали фестивалю особливого колориту та надзвичайно позитивно, емоційно сприймалися глядачами.

 
 
 

Під час фестивалю українська делегація побувала і у Музеї лозоплетіння та хмелярства у Новому Томишлі.

 
 
 

За результатами участі у фестивалі директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів підписала Меморандум про співробітництво та партнерство задля популяризації національної культурної спадщини, поглиблення співпраці в реалізації спільних заходів, зокрема, пленерів, конкурсів, фестивалів та підготовці грантових проєктів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Департамент культури