1. Головна
  2. Оперативна інформація

Творчі майстер класи з гончарства в рамках проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін»

Творчі майстер класи з гончарства в рамках  проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін»

В рамках міжнародного проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін» у Жидичинському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 45 та в Луцькому закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 29 компенсуючого типу відбулися неповторні майстер - класи з гончарства.

Народний майстер, учасник добровільного об’єднання майстрів народної творчості «Рукотвори Волині» Анатолій Філозоф занурив підприємливих дітей у світ гончарства.

Луцький умілець поділився своїми знаннями щодо роботи з глиною – унікальним матеріалом, який пробуджує природні творчі таланти, налаштовує на душевну рівновагу і сприяє спокійній гармонії.

 

Учасники проєкту виготовляли власними руками свищики та обереги. Перш ніж розпочати роботу з глиною, діти під керівництвом майстра проводили розминку та гімнастику для поліпшення гнучкості пальчиків.

 
 

Потім познайомилися з самим матеріалом, який був готовий до неймовірних перевтілень.

 
 
 
 
 

З простого та непримітного шматка матеріалу, такого приємного на дотик, під дією тепла рук та фантазії народжувалися витвори – свищики та обереги. Майстер познайомив підприємливих дітей з основними процесами під час роботи з глиною: вибором правильної глини, початком ліплення, різними техніками ліплення, декоруванням та закінченням роботи.

 
 
 
 
 

Дивовижний процес створення виробів супроводжувався чарівними мелодіями, які грав на свищику Анатолій Філозоф.

 

На майстер-класі панувала творча та невимушена атмосфера. Кожна дитина, даючи волю фантазії, максимально розвинула свій потенціал та творчі навики, отримала користь від роботи з глиною та створила унікальні вироби.

 

 

Додатково.

Луцьк став першим містом України, яке є учасником міжнародного проєкту “Підприємливі діти”.

Заходи цього проєкту передбачені Програмою підтримки малого і середнього підприємництва Луцької міської територіальної громади на 2022-2026 роки.

Організаторами проєкту: муніципалітет міста Люблін, Луцька міська рада, Університет імені Марі Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), Волинський національний університет імені Лесі Українки та громадська організація «Ефект дитини».

 

Департамент економічної політики

(720 260, 721 260)