1. Головна
  2. Оперативна інформація

Творчий звіт зразкового аматорського ансамблю “Волиняночка”

Творчий звіт зразкового аматорського ансамблю “Волиняночка”

 

Тривають творчі звіти аматорських колективів Палацу культури міста Луцька. Першими творчий доробок презентувати зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» та народний аматорський ансамбль народної музики «Волиняночка».

 

Довідка:

Ансамбль танцю «Волиняночка» створено у 1986 році. За роки свого існування колектив став переможцем багатьох Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів та конкурсів. Засновником та незмінним керівником ансамблю є заслужений працівник культури України Олена Козачук. 1992 року ансамблю присвоїли почесне звання «Зразковий колектив».

У 1996 році при ансамблі танцю створено ансамбль народної музики «Волиняночка», який супроводжує виступи танцювального колективу, а також має власну програму. Очолює оркестр Андрій Рихлюк.

У складі ансамблю танцюють та освоюють мистецтво фольклорного співу 76 дітей віком від 7 до 14 років. При колективі працює дитяча хореографічна студія, в якій навчається 300 дітей віком від 5 років.

 

Впродовж багатьох останніх років ансамбль танцю є одним з найкращих дитячих танцювальних колективів України. Таку високу оцінку колектив отримав від видатних діячів мистецтв України та інших держав та глядачів усього світу. Неперевершені унікальні здобутки, висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу - ось складові частини успіху ансамблю «Волиняночка». У 2004 році колектив став лауреатом обласної мистецької премії імені Степана Кривенького.

Колектив «Волиняночка» був першим дитячим колективом в Україні, який створив повноцінну українську програму та об'їздив з нею майже весь світ. Основу репертуару складають українські танці. Абсолютна більшість танцювальних номерів у постановці заслужених працівників культури України Олени Козачук та Олега Козачука.

 

Головною відмінною рисою репертуару ансамблю є те, що більшість танців мають свою сюжетну лінію, в кожному з них закладено невелику розповідь, зміст якої передається засобами хореографії. За роки пошуків і знахідок сформовано багатий репертуар, в основі якого народні ігри, забави, обрядові дійства Волинського регіону та Полісся з використанням відповідної атрибутики, музичних інструментів та іграшок. Концертна програма колективу налічує більше 30 номерів. Це – хореографічні сюїти, вокально-хореографічні композиції, танцювальні мініатюри.

У 2016 році на базі ансамбль була створена фольклорна група, яка відтворює на сцені перлини музичної спадщини (керівник фольклорної групи Ірина Снитюк). Створено ряд цікавих самобутніх програм: «Веснянки», «Колядники», «Прийшли щедрувати», «У дитячому крузі» за збірником «Народні мелодії з голосу Лесі Українки записані та упорядковані Климентом Квіткою» та з інших джерел. Виконуються народні пісні з супроводом та a-сapella. Фольклорна група є невід'ємною частиною ансамблю «Волиняночка» під час закордонних гастролей, фестивалів та конкурсів.

Учасники ансамблю побували на гастролях у більш ніж 20 країнах світу: в Польщі, Туреччині, Югославії, Німеччині, США, Італії, Словенії, Росії, Лівані, Сербії, Угорщині , Естонії , Франції, Чехії , Болгарії , Португалії , Греції, Нідерландах, Румунії, на Кіпрі.

 

У 2016 році ансамбль «Волиняночка» брав участь та отримав головну нагороду і премію (1500 євро) у фестивалі-конкурсі фольклору «Обличчя традицій», який проходив у місті Зелена Гура республіка Польща. У цьому ж році колектив став учасником проекту «Україна в хореографічному колі», який відбувався впродовж 24 днів у Міжнародному дитячому центрі «Артек» Пуща Водиця – Київ. Під час перебування в «Артеці» відзняті телебаченням України хореографічні композиції «Вулиця» та «Поліські викрутаси», які увійшли до архіву найкращих зразків народно-сценічної хореографії України.

На міжнародному фестивалі «Куновське літо» в місті Куновіце республіка Чехія в 2017 році колектив отримав відзнаку за складність хореографії та цілісність обрядового дійства, а також фольклорна група дівчат отримала спеціальну відзнаку за автентичність виконання пісень.

Ще один фестиваль, який проходив в республіці Польща в місті Нові-Сонч в 2017 році тепло приймав годинну програму ансамблю «Волиняночка». Ансамбль став окрасою Міжнародного фестивалю фольклору «Пижицькі зустрічі з фольклором», який проходив в місті Пижец (Польща), та брав участь у міжнародному фестивалі фольклору «Гран-прі з фольклору» який проходив у місті Рибніц-Дамгартен (Німеччина). В рамках цього фестивалю проходив конкурс оркестрів, в якому народний аматорський ансамбль народної музики «Волиняночка» здобув І місце.

На п’ятому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі імені Павла Вірського, заключний тур якого проходив в місті Києві, ансамбль танцю «Волиняночка» виборов почесне третє місце в номінації «Дитячі колективи».

«Волиняночка» - учасник фестивалів «Осінні арабески» у м. Вингожево (Польща, 2017 рік) та «Зимові арабески» (м. Париж Франція, 2018 рік).

 

Департамент культури, 720447